Літо – це та сама пора року, під час якої майже усі намагаються виїхати на пляжі
Для того, аби охолонути від спекотної погоди, відпочити та позасмагати, у Запоріжжі є всі умови. В місті нараховується велика кількість зон відпочинку, проте тільки декілька з них мають доглянуту та безпечну територію. «Запорозька Січ» дізнавалася, які роботи проводяться на міських водних локаціях, аби запоріжці мали змогу безпечно та гарно провести час.
Доглянуті пляжі – у пріоритеті
На сьогодні у Запоріжжі близько 38 пляжів, серед яких переважна кількість – неофіційних. Зазначимо, що місто має тільки 2 офіційних пляжі, це Центральний, що у Вознесенівському районі та Правобережний у Дніпровському. Запорізької міською владою на чолі з міським головою Володимиром Буряком докладається максимальна кількість зусиль, аби на цих водних зонах місцеві жителі та гості Запоріжжя могли комфортно провести час та не турбуватися про можливі неприємні наслідки відпочинку. До речі, що не можна сказати про «стихійні» пляжні зони, де вірогідність потрапити у небезпечну ситуацію набагато вища.
Зазначимо, що комунальні підприємства міста тримають міські пляжні об’єкти на постійному контролі. Напередодні пляжного сезону території перевіряються на облаштування та приведення їх до належного, доглянутого та безпечного вигляду відповідно до встановлених вимог.
А саме, згідно з рішенням Запорізького міськвиконкому «Про підготовку місць масового відпочинку жителів міста до функціонування в літній період 2021 року» було доручено районним адміністраціям до початку літнього сезону визначити місця, де забороняється масовий відпочинок населення на водних об’єктах, та позначити їх щитами з попереджувальними написами.
Комунальному підприємству «Титан» було доручено обмежити експлуатацію Центрального міського пляжу (правий бік) у зв’язку із проведенням робіт з будівництва автотранспортної магістралі через р. Дніпро. А також комунальне підприємство повинно було організувати до першого червня підготовку та утримання відведених територій міських пляжів у належному санітарному стані, з чим титанівці успішно впоралися.
Напередодні старту пляжного сезону було проведено комісійне обстеження Центрального та Правобережного міських пляжів. Представниками комісії у складі департаменту інфраструктури та благоустрою Запорізької міськради, головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій у Запорізькій області, Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області, районних адміністрацій Запорізької міської ради по Вознесенівському та Дніпровському районах, Запорізької міської рятувально-водолазної служби, КП Титан, управління надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Запорізької міськради було встановлено, що зона міських пляжів повністю готова до відвідувачів. Продовжується і їхнє утримання. Так, в межах виконання доручення, фахівцями комунального підприємства проводиться очищення піску. Очікуваним результатом є безпечне перебування жителів і гостей міста на пляжі, без ризику травмувати себе прихованим в піску сміттям (скло, колючки, інші гострі предмети).
Води Дніпра готові для відпочивальників
Дії людини і промислова діяльність часто негативно впливають на якість води, перетворюючи головне джерело життя на її загрозу. Звичайно, така ситуація є неприпустимою. Тому, цього оздоровчого сезону, як і попередніх, в межах моніторингу за місцями масового відпочинку на водних об’єктах рекреаційного та оздоровчого використання, на річках і водоймищах здійснюється постійний лабораторний контроль за якістю води на пляжах. А все для того, аби відпочивальники мали змогу гарно провести час без подальших негативних наслідків для здоров’я.
Моніторинг якості води проводить Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб, фахівці якого і виявляють можливі відхилення в річній воді на території Запоріжжя, а також визначають місця, де не рекомендують купатися.
Зазвичай, вода на пляжах міста відповідає нормам, проте у разі знайдених відхилень (що зустрічається дуже рідко) містян попереджають про небезпеку купання.
До того ж ще напередодні купального сезону влада міста доручила комунальному підприємству «Титан» спільно з НВП «Рятувально-водолазна служба громадської організації «УКРРЯТВОД» провести обстеження й очищення дна акваторії міських пляжів: Центральний міський пляж, Правобережний міський пляж. А також, в межах виконаних робіт, оформити документи: паспорти підводної частини акваторії пляжів, акти водолазного обстеження дна акваторії пляжів, карти виміру глибин дна акваторії пляжів, акти про усунення небезпечних для купання предметів з дна акваторії пляжів.
А Запорізькому міському управлінню Головного управління Держпродспоживслужби у Запорізькій області доручено забезпечити контроль за дотриманням вимог санітарного законодавства місць масового відпочинку (громадські пляжі) влітку 2021 року та лабораторний контроль якості води р. Дніпро в акваторіях громадських пляжів та піску на їхніх територіях.
Боротьба з комахами
До речі, літо – це сприятливий час для збільшення чисельності комах, зокрема комарів. Тож, задля запобігання розповсюдженню інфекцій навколо водних об’єктів продовжується виконання заходів із дезінсекції водоймищ. Підрядною організацією вже виконано другий етап дезінсекції на наступних локаціях:
- на території вздовж зони відпочинку по вул. Л. Шмідта;
- по вул. А. Ушакова;
- вздовж шламонакопичувача на території сел. Запоріжжя-Ліве;
- в балці Маркусовій (вздовж вул. Бетонної та вул. Фінальної, вул. Вроцлавської та вул. Морфлотської).
Роботи заплановано на 3 етапи з періодичністю у 10 днів.
Дезінсекція проводиться для того, аби на пляжах Запоріжжя не повторилася ситуація з нашестям комарів, як у прибережних зонах області, таких як Бердянськ, Кирилівка та Приморський посад. Там зараз комарі нещадні до людей. Відпочинок псується, а на згадку про море у людей залишаються пухирі від укусів комах.
Читайте також: Де у Запоріжжі небанально відпочити у вихідні