Мешканці Запоріжжя, як і ще більше сотні міст, можуть залишитися без гарячої води, а восени – без тепла в будинках

Міські голови українських міст наполягають на розгляді законопроєкт №3508, який забезпечить реструктуризацію заборгованості комунальних підприємств за спожитий природний газ, списання штрафних санкцій, відшкодування різниці в тарифах.

Про це йшлося під час засідання Консультаційної ради з питань місцевого самоврядування при Голові Верховної Ради України. Дмитро Разумков підтримав позицію мерів українських міст і дав доручення профільному парламентському комітету невідкладно розглянути законопроєкт, що в подальшому дозволить винести його на голосування Верховної Ради України.

Асоціація міст України висловила подяку Голові Верховної Ради України Дмитру Разумкову за підтримку органів місцевого самоврядування та сподівання, що найближчим часом законопроєкт №3508 буде винесено в сесійний зал на голосування.

Як писав сайт “Запорозька Січ”, зміни на ринку газу, які тривають в країні, суттєво впливають на роботу підприємств комунальної теплоенергетики. Більше того, вони можуть призвести до того, що жителі українських міст, зокрема й Запоріжжя, можуть залишитись без гарячої води, а згодом, і без тепла. Тому що через скасування програми спеціальних зобов’язань «Нафтогазу України», відтепер комунальні тепловики зможуть отримувати природний газ відповідно до контракту лише на умовах передоплати.

На думку тепловиків та Асоціації міст України, такі умови ставлять під загрозу стабільне забезпечення населення гарячою водою і теплом, оскільки через борги споживачів підприємства теплоенергетики заборгували за природний газ. Окрім того, вони не мають фінансових можливостей здійснювати передплату за природній газ.

АМУ неодноразово наголошувала на необхідності врегулювання цієї проблеми, зокрема вирішити низку питань можна, прийнявши вищевказаний закон.

Читайте також: Бюджет Запоріжжя може втратити мільйони через зміни в законодавстві