У місті триває підготовка до нового опалювального сезону, – повідомляє офіційний сайт Запорізької міськради. На сьогодні вже підготовлено 41% котелень та 42% центральних теплових пунктів; проведено 47% гідравлічних випробувань ділянок теплових мереж та виконано роботи по заміні 41% теплових мереж від плану, у тому числі й мереж опалення. Повне завершення цих робіт заплановане до 25 вересня.

Після проведення гідравлічних випробувань теплових мереж на міцність та щільність були виявлені ділянки, які потребують першочергової заміни. На сьогоднішній день вже виконана позапланова заміна 39% виявлених пошкоджених мереж.

Це що стосується технічної сторони питання. Щодо фінансів. На цей час заборгованість споживачів за послуги з постачання теплової енергії складає майже 1 млрд 923 млн грн. Левова частка з яких, а саме майже 1 млрд 538 млн грн – це борги населення.

Що стосується заборгованості Концерну «МТМ» за природний газ, яка виникла через борги споживачів та різницю в тарифах, то робота по її зменшенню йде за кількома напрямками.
По-перше, всі кошти, які надходять від споживачів на рахунки Концерну «МТМ», направляються виключно на погашення існуючої заборгованості за поточний рік.
По-друге, Верховна Рада планує прийняти проєкт Закону, який дозволить погасити частину заборгованості з держбюджету через компенсацію різниці в тарифах, яка утворилась за період дії Меморандуму. Мова йде саме про той Меморандум, який регулював тарифи на тепло та гарячу воду для населення і дав можливість не підвищувати їх у минулому опалювальному сезоні. Щодо тієї заборгованості, яка виникла за минулі періоди, а не в поточному році, то зараз ведеться робота з її реструктуризації. Відповідний договір вже надіслано на адресу «Нафтогазу України».

На сьогодні немає загрози зриву опалювального сезону через борги. Концерн «МТМ» вже має діючий договір про договірне списання, який дозволить без перешкод укласти новий договір на постачання природного газу у новому опалювальному сезоні навіть за наявності боргів.

Але все ж таки містян просять за можливості, сплачувати комунальні послуги. Це важливо і для економіки, і для зарплати комунальників, і для функціонування житлово-комунального господарства міста. Також це значно полегшить підготовку до нового опалювального сезону.

____

Посилання на наш Телеграм-канал