Через затримку коштів від НСЗУ запорізькі лікарі не отримали зарплату вчасно

Мер Запоріжжя Володимир Буряк направив листа до міністерства охорони здоров’я України та Національної служби здоров’я щодо несвоєчасного надходження коштів за програмою медичних гарантій. Згідно до укладених договорів, лікарні отримують фінансування від НСЗУ за надання медичних послуг. Частина цих коштів йде на виплати зарплат лікарям. Надходження грошей має здійснюватися у визначені строки. Більше того, зважаючи на те, що виділених коштів бракує для виплат у зарплати в повному обсязі, з міського бюджету виділяють додаткове фінансування.

Проте НСЗУ грубо порушує умови договору. Зокрема, через затримку з надходженням коштів у листопаді низка запорізьких лікарень не змогли вчасно сплатити зарплатню своїм працівникам, повідомляє пресслужба міськради. Володимир Буряк звернувся до профільного міністерства  з вимогою терміново вирішити ці проблемні питання. Адже відповідальність за відсутність зарплат лягла на керівництво лікарень, попри те, що це відбулось з вини НСЗУ.

Нагадаємо, нещодавно міський голова також запропонував уряду переглянути фінансування медичної галузі, зокрема збільшити виплати за коронавірусним пакетом, підвищення зарплат лікарям, що працюють з хворими на COVID-19, та іншими медичним працівникам.

Читайте також: Лікарні Запоріжжя озброєні проти коронавірусу