Про те, щоб дати відсіч пандемії, Запорізька міська влада потурбувалася заздалегідь

Ще навесні 6 лікарень перепрофілювали в медичні заклади першої лінії надання медичної допомоги хворим на коронавірус. Тоді ж з міського бюджету виділили близько 100 млн грн на боротьбу з COVID-19. Їх витрачено на медичне обладнання, засоби індивідуального захисту лікарів та препарати для лікування пацієнтів, що потрапили до реанімації.

Лікарні додатково оснастили сучасним обладнанням

За останні пів року у всі лікарні Запоріжжя, які опинилися на передовій в боротьбі із коронавірусом, було закуплено сучасне діагностичне та лікувальне обладнання: апарати ШВЛ, УЗД, кисневі концентратори, мобільні рентгенапарати, монітори пацієнта, шприцеві дозатори тощо. За словами директора департаменту охорони здоров’я Вікторії Ушакової, також всі ці заклади повністю забезпечені запасом засобів індивідуального захисту та дезінфекції до кінця року.126085972_2760018197603954_996021177757501725_o

Нагадаємо, у нашому місті пологовий будинок №4 визначено для надання медичної допомоги вагітним та породіллям з ознаками ГРВІ. Міська лікарня №2 – для надання ургентної хірургічної допомоги пацієнтам з підозрою на коронавірус. Міська лікарня №7 – для надання ургентної терапевтичної допомоги вищезазначеним пацієнтам. Міська лікарня №6 спеціалізується на лікуванні хворих на пневмонії середнього та важкого перебігу. Міська лікарня №9 та міська дитяча лікарня №5 теж приймають пацієнтів із захворюванням на COVID-19.

Наразі стаціонарне лікування надається пацієнтам з важким перебігом захворювання і середньої тяжкості – тим, які потребують цілодобового лікування і кисневої підтримки.

Рентгенологічна установка допомагає діагностувати пневмонію

Міська клінічна лікарня №6 з початку пандемії приймала всіх запоріжців, які хворіють на пневмонію. Там пацієнтів обстежували та тестували. Якщо підтверджувався коронавірус – направляли до обласної інфекційної лікарні. Якщо людина не інфікована, то продовжували лікувати на місці. Згодом, коли кількість хворих у Запоріжжі збільшилася, лікарня стала приймати на лікування і хворих на COVID-19. Ще навесні для постановки точного діагнозу хворим, у лікарню придбали рентгенологічну установку за 2,3 млн грн, які були виділені з міського бюджету у межах заходів по боротьбі із розповсюдженням COVID-19.

– Нова рентгенівська система з цифровим детектором зображення має мінімальне випромінювання на людину. До того ж вона пересувна, тобто дозволяє робити обстеження в палаті чи в реанімації, навіть у приймальному відділенні, коли пацієнта тільки-но привезла «швидка», – розповіла директор КНП «Міська клінічна лікарня №6» Ірина Віцина.Снимок5

Нагадаємо, навесні на боротьбу з коронавірусом у Запоріжжі з міського бюджету виділено 100 млн грн. Ці кошти пішли на придбання необхідного медичного обладнання, зокрема, апарати ШВЛ, монітори пацієнта, шприцеві дозатори, медикаменти для лікування пневмоній, тест-системи, засоби дезінфекції та індивідуального захисту лікарів.

Надсучасні ШВЛ для новонароджених та породіль

У Запоріжжі в жодному разі неможливо повторення жахливого випадку, який трапився у Черкасах, де хвора на COVID-19 жінка народила дитину біля зачинених дверей пологового будинку. У нашому місті 4-й пологовий будинок ще з весни визначений опорним і готовий будь-якої хвилину до прийому та розміщення вагітних та породіль із виявленим вірусом COVID-19 або підозрою на цю інфекцію.122724772_2741450429460731_4529029730684839390_o

Для жінок, що народжують, не просто створено всі умови, а додатково закуплено сучасне обладнання для складних випадків зі здоров’ям мами чи дитини.

Як розповів директор КНП «Пологовий будинок №4» Юрій Бессарабов, в межах міської програми боротьби з коронавірусною інфекцією, медзаклад отримав 2 нових апарати ШВЛ експерт-класу. На їхнє придбання з міського бюджету спрямовані близько 3 млн грн.

Один із них – надсучасний високотехнологічний комплекс SERVO-i встановлений у відділенні неонатального догляду та інтенсивної терапії. Він призначений для проведення ШВЛ новонародженим з низькою та вкрай низькою вагою – від 500 гр.

Схожі характеристики має й другий апарат ШВЛ – Monnal T75. Він встановлений у палаті інтенсивної терапії для дорослих.

– Обидва апарати мобільні, тобто пересувні, та універсальні – мають функцію підтримки стану респіраторного комфорту й автоматичної адаптації до потреб пацієнтів усіх вікових груп – у цьому випадку новонароджених і породіль, – розповів Юрій Бессарабов.

Ще раніше, за кошти, виділені із міського бюджету для боротьби із коронавірусною інфекцією, для пологового будинку №4 придбали апарат штучної вентиляції легень, який з’єднаний із транспортним кувезом. Відтак новонароджену дитинку з дихальними розладами можуть в ньому транспортувати з операційної палати до відділення інтенсивної терапії, а у разі потреби, і до 5-ї дитячої лікарні. До цього в Запоріжжі такої апаратури ще не було. Вартість транспортного кувеза із ШВЛ – майже 3 млн грн.

На виділені з бюджету міста 100 млн грн на боротьбу з коронавірусом в медичні заклади додатково придбано 34 апарати штучної вентиляції легень до 190 наявних раніше, 53 монітори пацієнта, 6 апаратів УЗД експертного класу, 2 цифрових пересувних рентген-апарати, пульсоксиметри, аналізатори газу крові, кисневі концентратори тощо.

Плюс 25 млн грн на заходи проти COVID-19

4 листопада під час 54-ї позачергової сесії міської ради депутати ухвалили рішення виділити з бюджету міста ще 25 млн грн на придбання додаткового медичного обладнання у межах заходів по боротьбі з коронавірусом. Також 5,7 млн грн спрямовано на створення міської ПЛР-лабораторії – на закупівлю витратних матеріалів та обладнання. Ще понад 900 тис. грн спрямовано на закупівлю пального для перевезення медиків, задіяних у боротьбі з коронавірусом.

– Ми перерозподіляємо кошти, знімаємо їх з деяких об’єктів, щоб збільшити фінансування медицини на заходи по боротьбі з коронавірусом. У першу чергу це необхідно для збільшення кількості ліжок для хворих, забезпечення цих додаткових ліжок необхідним медичним обладнанням, – підкреслив міський голова Володимир Буряк.

З урахуванням зростання кількості хворих у Запоріжжі, в міській лікарні №1 вже підготовлено 90 ліжок для лікування хворих на коронавірусну інфекцію.FB_IMG_1605168752211

На своїй публічній сторінці у Фейсбуці міський голова Володимир Буряк повідомив, що на виділені 25 млн грн з бюджету міста, медичні заклади Запоріжжя, де лікують хворих на коронавірус, отримали додаткові 15 апаратів штучноі? вентиляціі? легень і 10 моніторів пацієнта. Наи?ближчим часом очікують на поставку ще 5 моніторів пацієнта, 3 сучасних пересувних рентген-апаратів і 100 кисневих концентраторів.

У 2-й міській лікарні – додаткові ліжка з подачею кисню

Коронавірусна інфекція не збавляє темпи поширення. Крім того, почалася перша хвиля застуд та грипу. Щоб рятувати цих пацієнтів, може знадобитися кисень. Тож у 2-й міській лікарні набирає обертів поточний ремонт кисневого трубопроводу та встановлення додаткових кисневих точок.

– На початку пандемії за нашими підрахунками майже 45% ліжок в міських лікарнях було забезпечено киснем. За останні 3-4 тижні проводяться заходи з розширення централізованої подачі кисню в усіх лікарнях. Зокрема, у 7-й, 2-й, 9-й лікарнях підключені додаткові точки забезпечення киснем. Також було придбано певну кількість кисневих концентраторів, які допомагають лікувати пацієнтів. Нині тривають поставки кисневих концентраторів, які закуповуються як за рахунок бюджету міста, так і за рахунок коштів НСЗУ, – розповіла Вікторія Ушакова.

Як розповів в. о. директора КНП «Міська лікарня №2» Едуард Горбатенко, лікарня надає медичну допомогу хворим із середнім та тяжким перебігом COVID-19, що потребують кисневої терапії, у тому числі з застосуванням ШВЛ. Також там лікуються мешканці Шевченківського району із середнім і тяжким перебігом пневмоній, у яких є підозра на коронавірусну інфекцію. Загалом за період карантину у медзакладі пролікувалися 87 пацієнтів з коронавірусом.

– Зараз у лікарні є 9 точок централізованої подачі кисню. Плюс наявні 7 кисневих концентраторів, які можуть забезпечити близько 14 хворих. Наразі триває монтаж 20 точок централізованої подачі кисню. Заплановано до кінця року проведення кисневих магістралей для забезпечення всього закладу на 100%, тобто кисень проведуть до кожного пацієнта, – розповів Едуард Горбатенко.

Як повідомляють в департаменті охорони здоров’я, на сьогодні всі опорні в боротьбі з коронавірусом лікарні міста у повному обсязі забезпечені засобами дезфінфекції та індивідуального захисту для персоналу, а також медикаментами.

Читайте також: У запорізьких лікарнях створили додаткові місця для лікування хворих на коронавірус