Медичні працівники лікарень, що приймають хворих на коронавірус, отримають додаткові премії

Кошти на преміювання медиків виділять з міського бюджету. Про це повідомив мер Запоріжжя Володимир Буряк під час засідання виконкому, яке сьогодні відбулось у міськраді.

Нагадаємо, у Запоріжжі для лікування хворих на коронавірус визначені 7 медичних закладів – це лікарні № 1, 2, 6, 7, 9, дитяча лікарня № 5 та пологовий будинок № 4. Вже рік щодня медпрацівники, ризикуючи власним здоров’ям та життям, надають там кваліфіковану допомогу хворим, в яких діагностували коронавірус. Медики отримують зарплати та надбавки за лікування пацієнтів з COVID-19 від Національної служби здоров’я України, однак, мер Запоріжжя Володимир Буряк доручив віднайти в бюджеті кошти для виплати їм додаткової одноразової допомоги.

Також міський голова наголосим, що в лікарнях є вільні місця для лікування хворих на коронавірус, і є можливість збільшити їх кількість. При цьому, зважаючи на постійне зростання кількості інфікованих, запоріжцям не слід нехтувати протиепідемічними вимогами.

– Хочу щоб всі розуміли, що не проблема встановити додаткові ліжка. Головне забезпечити їх необхідним обладнанням, медичними працівниками. Якщо не зупинити зростання захворюваності, то через деякий час просто відчуватиметься нестача медиків, які надають необхідну допомогу хворим. Вони і так працюють у важких умовах, – зазначив Володимир Буряк.

Кошти на доплати лікарям планують виділити наприкінці першого півріччя з урахуванням виконання бюджету міста. Про це повідомляється на сайті Запорізької міськради.

Окрім цього в місті продовжується створення інфекційного відділення для дітей. Як писав сайт “Запорозька Січ”, його облаштовують на базі міської дитячої лікарні №5. Відділення для дітей базуватиметься в окремому приміщенні.

– Фактично у Запоріжжі відсутнє сучасне дитяче інфекційне відділення. Тому, це моє рішення, ми вирішили створити таке відділення на базі 5-ї міської дитячої лікарні. Воно буде розташовуватися в окремій будівлі, розраховане на 40 окремих боксів. Роботи вже фактично розпочалися. 10 мільйонів гривень виділено на сесії обласної ради, виділимо додаткові кошти з бюджету міста. Будемо працювати над включенням цього об’єкту, на умовах співфінансування, до державної програми, щоб вже у наступному році завершити будівництво відділення, – сказав Володимир Буряк.

Читайте також: Вже рік як на війні: історія лікарки із Запоріжжя, яка лікує хворих на коронавірус