Сьогодні майже жоден вихід жінок на пляж не обійдеться без купальника

Причому вони настільки різноманітні, що в магазині розбігаються очі. Пляжна мода, як і інша, теж проявляється під впливом тенденцій. За понад 100 років вона виконала крутий віраж від глухого купального костюма до крихітних клаптиків тканини. Пропонуємо вам переглянути добірку світлин, як змінювалася пляжна мода на купальники.

ХІХ століття. Панянки купаються тільки у довгих сукнях з кринолінами. Чепчик слугує купальною шапочкою, а роль пляжних туфель виконують чобітки.купальники ХІХ століття

1925 рік. Французька співачка Сьюзі Солідор першою наважилася оголити на пляжі руки та ноги.1925 рік. Французька співачка Сьюзі Солідор першою наважилася оголити на пляжі руки та ноги.

У 20-х роках ХХ століття у трикотажні тканини стали вплітати еластичні нитки – до цього купальники буквально «тонули» у воді, довго просихали й просто були небезпечними для життя. У першому післявоєнному році інженер і дизайнер Луї Рейар попросив знайому танцівницю Мішель Бернардіні продемонструвати на широку публіку його новий наряд, який у підсумку увійшов в історію: роздільний купальник з тонкими лямками, що отримав назву «Бікіні».

30-ті роки. Від цнотливого купального костюма зосталися тільки шорти, що прикривають пупок, і простенький бюстгальтер на широчезних бретелях.30-ті роки. Від цнотливого купального костюму зосталися тільки шорти, що прикривають пупок, і простенький бюстгальтер на широчезних бретелях.

1930-ті

У 30-х зовнішній вигляд купальників повторював фасон попередньої моделі, але з’явилися різні забарвлення. Також в моду завдяки Коко Шанель увійшла смаглява шкіра, і жінки стали підкреслювати засмагу, додаючи аксесуари.

1946 рік. Відстань між ліфом і купальними трусами збільшується на цілих 10 см! Ця модель називається «атомом» – тобто найменшим купальником. Того ж року модельєр Луї Рейяр створює перше бікіні – купальник ще менших розмірів. Для його демонстрування запрошують танцівниць з «Мулен Руж».1946 рік

1940-ві роки були епохою, коли жінки вперше змогли, згідно з модними тенденціями, показувати на людях бодай частинку живота. І це віяння одномоментно захопило світ – тренд було показано в купальниках, а також у костюмах для спортивних ігор. Купальники 1940-х років були зроблені так, що сиділи «в обтяжку», по фігурі, на відміну від костюмів попередніх епох. Купальники 1940-х років включали еластичні стрічки в області живота, виготовлені з новітнього на той момент типу матеріалу під назвою латекс, і чашечки в бюстах, щоб зберегти фігуру шикарною і підтягнутою навіть в купальних костюмах.

1964 рік. Руді Гернрайх вигадав одягнути жінок у труси на лямках – це була перша спроба запропонувати панянкам засмагати топлес.1964 рік. Руді Гернрайх вигадав одягнути жінок у труси на лямках – це була перша спроба запропонувати панянкам засмагати топлес.

До 60-х років в СРСР з купальниками для дівчаток було дуже важко, і багато хто на пляжі носив тільки трусики. У багатьох вже починали формуватися груди, але верх частіше за все не прикривали – це було не прийнято. Маленькі діти взагалі загоряли голяка, і це навіть вважалося корисним для здоров’я. Дорослі дівчата і жінки 50-х-70-х років часто шили купальники самі з ситцю і сатину за викрійками з журналів, або «діставали». На купальники йшли й старі трикотажні сукні та кофтинки, купальники часто в’язали – і виходило відмінно.

1974 рік. Купальник «тане» на очах, дедалі більше оголюючи жіноче тіло. На пляжі з’являються жінки у стрінг-бікіні (крихітний трикутник спереду і вузенька смужка, що оголює сідниці, ззаду).

У 70-ті дівчата не могли більше чинити опір бікіні й, здолавши власну сором’язливість, стали купувати купальник, в якому виявилося дуже зручно засмагати. Виробники були так натхнені попитом на цю модель, що стали додавати закінчення «кіні» до всіх інших купальників. Так, наприклад, з’явилося монокіні – суцільна модель з глибокими вирізами з боків.

80-ті роки. Купальники у спортивному стилі люмінесцентних кольорів вигідно підкреслюють контури фігури. Цього ефекту досягають завдяки еластичній лайкрі. Новий варіант трохи нагадує моделі ретро. Популярні закриті фасони, асиметрія.80-ті роки.

Естетичні експерименти 1980-х років від шкіри до мережива, від яскравих неонових до потужних костюмів, подарували світу моди барвисте русло стилів, в якому продовжують натхненно створювати й сьогоднішній пляжний одяг.

У 90-ті багато хто дивився «Рятувальників Малібу», і найефектнішим моментом в серіалі був біг по пляжу у сповільненій зйомці Памели Андерсон та її колег. Звичайно, всі запам’ятали й «уніформу» дівчат – червоний злитий купальник, який придбав неймовірну популярність.90-ті

2000-ні роки. Моделі вражають розмаїттям кольорів та фасонів – від шортиків до стрінгів.

У нульових на перше місце за популярністю знову повернулися мінібікіні, але в комплекті з парео різних розмірів – від скромних спідничок до великого полотна, з якого можна було зробити плаття або довгу спідницю.2000-ні

2010 рік можна сміливо назвати роком повернення найбільш незручних моделей купальників: монокіні, які були ефектними, але псували всю засмагу, і бандо (найчастіше без бретелей), які змогли «приручити» тільки дуже везучі дівчата.2010-ті

2018 рік. У тренді шнурівки й лямочки.2018 рік. У тренді шнурівки і лямочки.

2020 рік. Чи варто говорити про те, що індустрія моди все більше і більше звертає увагу на проблеми екології. І не просто звертає увагу, а й діє. Так, дизайнери представили купальники з перероблених матеріалів або з матеріалів, які не шкодять навколишньому середовищу. Наприклад, бренд Natasha Tonic випустив колекцію, створену з нешкідливої для водойм коноплі.Купальники з перероблених матеріалів 2020-ті

Читайте також: Як фотографія запорізької фотохудожниці надихала астронавтів НАСА