У Запоріжжі з 2016 року почалось відновлення існуючих та створення нових зон відпочинку

За ініціативою міського голови Володимира Буряка реконструйовано Правобережний пляж, сквер Піонерів, парк ім. Гагаріна, створено новий пляж, відновлено частину скверу у Заводському районі та багато іншого. Наразі роботи у цьому напрямку тривають. Наприклад, в Олександрівському районі незабаром з’явиться новий сквер по вул. Шкільній. Замість занедбаної ділянки буде газон, доріжки, сучасне освітлення та елементи благоустрою.

З початку тижня в Олександрівському районі ремонтники виконують реконструкцію скверу по вул. Шкільній. Роботи тривають на площі майже 1 га. Вже певний час запоріжці просили оновити цю ділянку, адже поруч із нею розташовується великий та досить популярний серед місцевих жителів дитячий майданчик. Районною адміністрацією були почуті прохання, розроблено проєкт та виділено кошти. Зараз роботи у самому розпалі – щоденно на об’єкті працює спецтехніка та десяток робітників підрядної організації.

– На цій ділянці вже був сквер, проте у занедбаному стані – протоптані по землі пильні доріжки, нерівний ґрунт та сміття. Оскільки поруч розташовується дитячий майданчик, і повз цей, так званий, сквер щоденно ходить велика кількість людей – було вирішено привести його до ладу. Так, тут будуть викладені з плитки доріжки, зробимо освітлення не тільки на території скверу, а й на дитячому майданчику. На реконструкцію буде витрачено близько 2,3 млн грн, – зазначив голова районної адміністрації по Олександрівському району Валерій Мостовий.SHER8784 SHER8803

Як розповів керівник підрядної організації Сергій Дідух, проєкт включає будівництво близько 700 кв. м доріжок, 12 лав, 12 урн та освітлення понад 12 стовпів. Цікаво, що проєкт було розроблено таким чином, аби не зачіпати дерева, які тут розташовуються у великій кількості.

За проєктом реконструкція скверу буде закінчена до Нового року. Але оскільки для встановлення освітлення потрібно більше часу, його закінчать на початку наступного року.SHER8810

Нагадаємо, з 2016 року в Запоріжжі зроблено чимало задля оновлення та створення зон відпочинку. Міський голова Володимир Буряк завжди приділяв багато уваги цьому напрямку роботи. Він не раз підкреслював, що в кожному районі має бути мінімум одна велика зона відпочинку і хоча б пара невеликих, проте гарних скверів.

Так, у Запоріжжі повністю оновлений пр. Маяковського, який став по-справжньому сучасною територією відпочинку з великою кількістю зелені, лавок і сучасним освітленням. А ще реконструйований сквер Театральний, сквер Піонерів, створена з нуля Алея Троянд і сквер на пр. Металургів.

Крім того, виконана масштабна реконструкція в парку ім. Гагаріна. Також в місті з’явилися 2, по суті, нові пляжі – Правобережний і на вул. Лейтенанта Шмідта. Причому останній з них – не просто пляж, а сучасний багатофункціональний пляжно-спортивний комплекс із новим піском, спортивним майданчиком, тіньовими навісами, роздягальнями, туалетом, медпунктом, а також інфраструктурою для людей з інвалідністю.

А Правобережний врятували від розмивання хвилями Дніпра, які рік за роком «відвойовували» шматки пляжу. На пляжі оновили пісок і обладнали хвилерізи, підпірні стінки, встановили увесь необхідний інвентар для якісного та комфортного відпочинку. Облагородили і прилеглу площу, яка на сьогодні стала улюбленим місцем для прогулянок мешканців району. Володимир Буряк заявляв про намір продовжити розпочату реконструкцію і обладнати єдину величезну зону відпочинку на 2 берегах Дніпра. До неї увійшли б ще площа Запорізька, Палац творчості дітей та молоді, парки Металургів та Енергетиків.

Читайте також: Запорізький міст планують підсвітити – як він виглядатиме