З початком вересня батьки більш активно шукають цікаві курси для розвитку дітей

В різноманітті важко обрати, що підійде саме для вашої дитини. Але в пошуку важливо розуміти, що кожна сфера по-своєму впливає на розвиток дитини

«Я» бувають різними

7-8 років – один з переломних етапів у розвитку дитини. Незалежно від того, коли дитина пішла в школу – в 6 або 7 років – в якийсь момент вона проходить через кризу. Цей період може початися в 7-річному віці, а може зміститися до 6 або 8 років. Цей період можна вважати народженням соціального «я», пов’я­заним з усвідомленням дитиною свого місця в світі суспільних відносин, відкриттям нової соціальної позиції. Формування нової позиції змінює самосвідомість, а це, своєю чергою, приводить до переоцінки цінностей. Те, що було важливим раніше, стає другорядним. Старі інтереси втрачають свою силу, на зміну їм приходять нові. Провідною діяльністю стає навчання, саме під час навчального процесу виникають і розвиваються нові психологічні функції і якості. Від результативності навчання безпосередньо залежить розвиток особистості молодшого школяра.

Кожен вік цікавий та складний по-своєму. Підлітковий вік – це найважливіший період розвитку і закріплення соціальних та емоційних звичок, що мають важливе значення для психічного благополуччя. Тож давайте розглянемо, які сфери на що впливають, чи допоможуть вам виявити необхідні для вашої дитини.

До, ре, мі – співай мені

Багато хто вважає, що заняття вокалом потрібні тільки тим, хто хоче навчитися професійно співати і зробити музичну кар’єру. Але це не так. Уроки вокалу допомагають позбутися комплексів і страхів, пов’язаних з голосом, мовою, спілкуванням або публічними виступами. Крім того, заняття вокалом впливають і на фізичне здоров’я, бо:

  1. Під час співу наш мозок виробляє ендорфін, що викликає заспокоєння, покращує настрій і підвищує наш життєвий тонус.
  2. Поліпшення крово­обігу під час співу призводить до підвищення активності мозку, легшому засвоєнню і запам’я­товуванню інформації.
  3. Люди, які регулярно займаються вокалом, рідше застуджуються і хворіють, оскільки спів підвищує імунітет.
  4. Ба більше, науково доведено, що завдяки співу наш організм і шкіра омолоджується, а ще можна схуднути.

Записатися на курси з вокалу також рекомендують тим, хто страждає на хвороби легень – для того, щоб вони рідше давали загострення. І це чудово працює. Завдяки співу поліпшується робота міжреберних м’язів і діафрагми, а дихання стає правильним.

За допомогою співу можна позбутися заїкання.

Намалюй своє життя

Малюнок дитини – предмет гордості кожного з батьків. Багато хто здивується, якщо дізнається, що головне в дитячій творчості – зовсім не результат, а процес. Саме тому малювання стало такою ж важливою частиною шкільної освіти, як заняття спортом або музика. Що ж дає малювання?

Вже давно нікому не потрібно доводити, що важлива дрібна моторика (здатність виконувати дрібні і точні рухи кистями і пальцями рук). Вона пов’язана з увагою, пам’яттю, зором і нервовою системою і через близьке розташування мовного і моторного центрів в головному мозку – з промовою. Так ось, малювання розвиває дрібну моторику.

Малювання задіє відділи мозку, пов’язані з утриманням і перетворенням образів. В якомусь сенсі, намалювати будь-який предмет – значить згадати його. Малюючи з натури або змальовуючи, дитина багато разів звертається до одного і того ж предмету, детально його вивчає, фіксує фізичні властивості: колір, обсяг, фактуру, пропорції. Тож малювання розвиває пам’ять.

Малювання розвиває нестандартне мислення і вчить бачити різні варіанти розвитку подій. Тільки подумайте: кожен штрих, кожен рух кисті – це вибір, який призведе до нового результату в майбутньому. А ще, малюючи, діти вчаться використовувати свої помилки як шанс створити щось нове.

Малювання – дуже медитативне заняття, воно допомагає заспокоїтись та прийти до тями, особливо, коли ви зосереджені на процесі, а не тільки на результаті. Тому дітям, схильним до примх і неврозів, особливо корисно малювати. Творчість – це ефективний метод боротьби зі стресами, яких в житті дитини не менше, ніж в житті дорослої людини. Воно дає можливість відпустити негативні емоції і відволіктися від неприємних думок. Крім того, малюнок – спосіб виразити себе і краще пізнати свій внутрішній світ в процесі.

В здоровому тілі – здоровий дух

В епоху високих технологій, сучасних гаджетів та комп’ютерних ігор фізична активність дитини зменшується з кожним днем. Відсутність фізичних навантажень та сидячий спосіб життя негативно впливають на організм, що призводить до порушення сну, зовнішнього вигляду та здоров’я в цілому. Заповнити щоденну потребу в рухах і підтримати дитячий організм в порядку допоможуть спортивні заняття. Лікарями-педіатрами доведено, що систематичні заняття спортом сприяють:

  • зміцненню м’язів, легень, серцево-судинної системи і опорно-рухового апарату;
  • прискоренню процесів метаболізму;
  • розвитку уваги, спритності, витривалості та швидкості реакцій;
  • зміцненню імунної системи;
  • виробленню навички правильної постави.

Регулярні тренування дисциплінують дитину та виховують її характер. Але головне – спорт привчає до здорового способу життя, в якому немає місця наркотикам, тютюновим виробам та алкоголю. Існує чимало видів спорту. Гімнастика, футбол, бальні танці, фігурне катання, волейбол, теніс – не розгубитися в сучасних видах спорту дуже складно. Щоб зробити правильний вибір, необхідно враховувати різні аспекти (інтереси дитини, її темперамент, індивідуальні особливості, віддаленість спортивної школи від будинку). Однак більшість фахівців погоджуються, що величезну роль у фізичному і розумовому розвитку дітей грають командні види спорту. Наприклад, волейбол, футбол і баскетбол. Під час таких ігор у дитини розвивається логічне і стратегічне мислення, вона вчиться працювати в команді, самостійно приймати рішення і вирішувати конфлікти в колективі мирним способом. Футбол, баскетбол та інші ігрові види спорту розвивають життєво важливі якості, вчать боротися і не відступати, навіть в разі невдачі.

Плавати, як рибка

Плавання показане дітям з порушеннями постави і захворюваннями опорно-рухового апарату. Воно добре позначається на координації рухів, розвиває моторику і сприяє гармонійному фізичному розвитку.

Заняття плаванням актуальні для лікування і профілактики захворювань дихальної системи. Правильно поставлене тренером дихання – прекрасне тренування для дихальної мускулатури. Заняття в басейні дозволяють збільшити об’єм легень, підвищити силу і тонус дихальних м’язів, збільшити стійкість організму до гіпоксії (кисневе голодування). Насичення киснем безпосередньо впливає на роботу мозку. Діти, які регулярно ходять на плавання, більш зібрані, уважні і кмітливі.

Розмовляти з усім світом

Знання іноземної мови не тільки розвиває дитину, а й може відкрити їй в майбутньому великі кар’єрні можливості. Давайте докладніше розглянемо, для чого слід вивчати іноземні мови?

Зараз за знання хоча б однієї іноземної мови доплачують. Скоро без цієї умови анкети про прийом на роботу навіть не будуть розглядатися. Захистіть свою дитину, знаючи про цю тенденцію, яка років через 5-10 стане загальноприйнятим правилом.

Для поїздки за кордон просто життєво необхідно володіти мовою країни, в якій ви збираєтесь перебувати. Без цього можна забути про роботу бебіситера, гувернера, таксиста, працівника готелю, круїзного судна, авіатранспорту – про ті професії, які мають попит і добре оплачуються за кордоном.

Існує такий вид роботи, як віддалена. Просто можна сидіти вдома за комп’ютером і працювати. Це програмісти, вебдизайнери, маркетологи, копірайтери – все це спеціальності, які мають величезний попит і загальне визнання. Опанувати такого роду професію без знання мови, на жаль, складно.

Багато дітей вже зараз виявляють бажання стати в майбутньому підприємцями, і для того, щоб вийти на світовий ринок, необхідно вчити мову бізнесу – англійську.

А, може, ваша дочка мріє у дорослому житті вийти заміж за іноземця та переїхати в його країну? Тож, до цієї щасливої миті їй варто готуватись зараз.

Хобі сучасного світу

Не можна обійти стороною і сучасні заняття, такі як програмування, комп’ютерний дизайн та інші. Через програмування дитина розвиває обчислювальне мислення, яке допомагає дітям розвивати навички вирішення завдань, креативне мислення і навички спільної роботи. На комп’ютерних курсах дитині покажуть, як роз­робляти сайти, моделювати і програмувати роботів, створювати анімованих персонажів, знімати фото і відео. Комп’ютер стане для неї не просто іграшкою, а інструментом, за допомогою якого дитина зможе виражати себе і інтелектуально розвиватися.

Читайте також: У Запоріжжі на масштабному шоу представили понад 50 видів спорту