Карантин продовжено до 31 грудня

Таке рішення було прийняте через погіршення епідемічної ситуації на позачерговому засіданні уряду. Як писав сайт “Запорозька Січ”, протягом минулого тижня в регіоні суттєво побільшало нових хворих на коронавірус – впродовж середи, четверга, п’ятниці фіксували понад 200 нових випадків на добу. Станом на 20 вересня у Запорізькій області на коронавірус захворіли ще 122 людини, 5 жителів регіону померли від ускладнень, спричинених недугою.

Окрім того, вже завтра на засіданні державної комісії ТЕБ та НС буде розглянуте питання про встановленні на всій території України жовтого рівня епіднебезпеки.

Нагадаємо, адаптивний карантин передбачає поділ за рівнями епіднебезпеки. Їх всього чотири – “зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” та “червоний”. Для “жовтого” рівня діятимуть наступні обмеження:

  • Заборонено проводити масові заходи за участю понад однієї особи на 4 кв. метри площі території або наповненістю залів понад дві третини місць у кожному окремому залі;
  • Не більше 4 осіб за столиком в закладі громадського харчування, а відстань між столами – мінімум 1,5 метри;
  • Кінотеатри та інші заклади культури працюватимуть із заповненістю залів менше за дві третини місць або 50% місць у кожному окремому залі;
  • Спортивні зали та фітнес-центри працюватимуть лише у разі обмеження кількості відвідувачів з розрахунку одна особа на 10 кв. метрів площі тощо.

Школи, коледжі, університети працюватимуть за умови, якщо не менше 80% працівників матимуть перше щеплення, або пройдуть повний курс вакцинації.

При цьому, обмеження не застосовуватимуть у випадку, якщо всі учасники та 80% персоналу матимуть хоча б одне щеплення від коронавірусу, або негативний результат ПЛР чи експрес тесту, отриманий не пізніше, ніж за 72 години.

Читайте також:  У Запоріжжі чоловік випав з вікна і застряг на кондиціонері