У Запоріжжі відбулось традиційне міське свято “Запорізький спорт – будемо знайомі”
Запоріжжя – це Україна, спортивне місто, спортивна країна. Саме на такому лейтмотиві хіта відомого запорізького музичного гурту «Хорта» в Палаці спорту «Юність» і завершилось спортивне шоу «Запорізький спорт – будемо знайомі!», яке організував департамент спорту, сім’ї та молоді Запорізької міської ради до Дня фізкультури і спорту України.
Як відомо, в Запоріжжі діє 20 міських ДЮСШ, у яких виховуються майбутні спортсмени з десятків видів спорту, і де займаються понад 7 тис. дітей. Останніми роками саме сюди були спрямовані кошти міського бюджету, які дозволили значно поліпшити інфраструктуру спортивних закладів. Так, лише протягом 2016-2020 років для міських ДЮСШ придбано 6906 одиниць спортивного інвентарю та одягу на загальну суму 16 млн 747 тис. грн, що сприяє більш якісній підготовці запорізьких спортсменів до Всеукраїнських та міжнародних змагань.
До речі, в Палаці спорту «Юність» на святі спорту були присутні і призери олімпійських та паралімпійських змагань, які представляли наше місто в Токіо. Кожному з них було вручено сертифікат на 1 млн грн з міського бюджету. Низка тренерів та спортсменів були відзначені грамотами та Подяками від Запорізької міської ради.
Міський голова Володимир Буряк на своїй офіційній сторінці у Фейсбук написав:
«У Запоріжжі – справжнє свято спорту! Вихованці наших дитячо-юнацьких спортивних шкіл влаштували показові виступи з понад 50 видів спорту під час спортивного заходу «Запорізький спорт – будемо знайомі»! Також міський голова повідомив про тільки-но прийняте рішення сесії міської ради, яким було виділено з бюджету міста по 1 млн грн для призерів Олімпіади та Паралімпіади в Токіо.
Володимир Буряк зазначив, що цінує спортивні досягнення запоріжців: «Пишаюсь всіма нашими спортсменами – як титулованими, так і юними, які не лише прославляють Запоріжжя на змаганнях різного рівня та є дійсно гордістю міста, а ще й своїм прикладом доводять, що займатися спортом – це круто!».
Так, в першу чергу це було свято для дітей. Адже близько 1 тис. вихованців з усіх 20 спортивних шкіл прибули до Палацу продемонструвати свою майстерність особисто, або презентувати її у відеороликах в таких видах спорту, як плавання, гребля, хокей та інших.
Звичайно, перед спортивним шоу кореспонденти «Запорозька Січ» поспілкувались із тренерами та юними спортсменами.
Так, тренер ДЮСШ №12 Олена Жержерунова (колишній гравець «Козачки-ЗАлК») розповіла, що дуже багато дітей разом з батьками приходять і цікавляться, як потрапити до спортшколи в баскетбольну секцію. Дітей тут беруть з 6-річного віку. Місто, звичайно, допомагає школі: надає м’ячі, фішки, екіпірування і форму для вихованців. Частково оплачуються поїздки на змагання.
– Ми регулярно беремо участь у всеукраїнських змаганнях. Так, 7 вікових груп виставляємо в дитячому чемпіонаті України. Ось і минулого року 4 команди середнього та старшого віку потрапили до фінальної четвірки дивізіону «Б», де 2 команди стали навіть призерами змагань, – говорить тренерка.
А от тренер з хокею із шайбою ДЮСШ «Салют» Костянтин Клименко повідомив, що, незважаючи на те, що льоду в Запоріжжі зараз немає (жоден каток не працює), вони займаються круглий рік в залі і на спортмайданчиках.
– У нас свої спортзали і майданчики, де проводимо з хлопцями «сухі» тренування. Звісно, чекаємо на відкриття льодового катка, де діти одразу ж вийдуть на лід. В першу чергу – це каток «Метелиця». Проте ще один каток будується в районі цирку, і скоро його теж здадуть в експлуатацію, – зазначив тренер.
У школі «Салют» 120 дітей віком від 5 до 14 років займаються хокеєм.
Тренер ДЮСШ «Україна» (веслування академічне) Олександр Баглай акцентував увагу на тому, що веслування – це доволі дорогий вид спорту, і школа більше розрахована для початківців, які отримують тут перші навички. Та все ж чимало дітей приходить до них, щоб займатись цим видом спорту.
– Наші човни швидко зношуються, оскільки вони українського виробництва. Скажімо, якщо взяти закордонні, навіть 2000-х років, то вони ще на ходу, а у вітчизняних, які нам закупили в 2016 році, корпуси вже зносилися. Нам обіцяють купити новий корпус човна-четвірки, якого у нас ніколи не було. Нещодавно ми брали участь у змаганнях на човні 1978 року випуску ще радянського виробництва і з великим зусиллям, але все ж виграли, – констатував весляр.
Директор ДЮСШ ім. Юрія Лагутіна (гандбол) Дмитро Корнієнко зазначив, що зараз у них близько 400 вихованців. Наразі йде набір до школи дітей 2010-12 років народження. Школа добре забезпечується інвентарем як від департаменту спорту, сім’ї та молоді Запорізької міської ради, так і від федерації спорту України. Базуються вони в приміщеннях 102-ої загальноосвітньої школи, де є і спортивні гандбольні майданчики для тренувань.
– Зараз від нашої школи команди заявилися в Вищу та Першу лігу дорослого чемпіонату України. Плануємо брати участь двома віковими складами команд у Дитячій лізі та ще двома в «Стрімкому м’ячі» (чемпіонат України серед школярів) – так ми закриємо весь перелік змагань по дітях та дорослих, – зазначив директор школи.
А от вихованка ДЮСШ №3 (гандбол, дівчатка) Еліна Губініна розповіла, що займається у школі вже 5 років. З командою бере участь у різних офіційних змаганнях та дружніх зустрічах між спортивними колективами. Тренери в школі дуже хороші, дівчаткам подобається займатися під їхнім керівництвом, і ніхто з них навіть не збирається переходити в який-небудь інший вид спорту.
Треба зазначити, що до спортивного свята міських ДЮСШ долучилися і деякі приватні спортивні клуби нашого міста. Так, перед Палацом спорту «Юність» любителі бразильського джиу-джитсу розстелили мати, де вихованці демонстрували вміння боротись.
Як розповів тренер клубу любителів бразильського джиу-джитсу Олександр Карпенко, вони першими привезли цю боротьбу до Запоріжжя і вже культивують її тут понад 12 років. Хлопці тренуються в спорткомплексі «Будівельник» і виховали вже не одного чемпіона України, є навіть чемпіон Угорщини. Каже, понад 30 вихованців досягли значних успіхів у цьому виді спорту. Зараз в клубі тренується понад 100 дітей віком від 4 до 16 років. Вважає, що у місті є можливість і надалі розвивати цей всесвітній вид спорту, який є таким популярним в багатьох країнах світу, навіть в Америці.
Читайте також: 2600 годин під водою: історія водолаза із Запоріжжя