Люди з I групою крові менш уразливі до COVID-19

Група крові може впливати на стійкість імунітету до різних бактерій, вірусів і навіть до COVID-19, дійшли висновку медичні експерти.  Виявляється, навіть тонкі відмінності в червоних кров’яних тільцях, які полягають буквально в кількох десятках атомів, можуть відіграти свою роль щодо ризику захворіти, йдеться в статті наукового видання N+1.

Вся справа в антигенах, на підставі яких кров’яні тільця розподіляють по групах. Вони являють собою вуглеводні доважки до мембранних білків, пояснюють експерти.

У тих, чиї кров’яні тільця мають такий «доважок», більший шанс заразитися певними інфекціями: щоб не атакувати власні клітини, імунна система подає сигнал лімфоцитам не виробляти антитіла до цих антигенів; і якщо в тіло проникає патоген, вкритий схожими або такими ж молекулами, у нього є певний шанс обманути імунний захист і «зійти за свого».
Саме тому люди з I групою крові, ймовірно, менш уразливі до певних бактерій і вірусів. На їхніх «оголених» еритроцитах немає додаткових «доважків», а в крові плавають антитіла до обох антигенів – і А, і В – а отже, імунітет має вищий шанс розпізнати заблукалу в кровотоках або кишківнику патогенну бактерію.

Дослідження, проведене групою китайських вчених на підставі 31,1 тис. медичних зразків, показало, що найрідше заражалися люди саме з I групою крові. Додатково до цього пацієнти з цією групою крові рідше потребують штучної вентиляції легень при COVID-19, ніж люди з II і IV групами, показує інший аналіз.

Водночас дослідження, проведене серед нью-йоркських пацієнтів із коронавірусом, показало трохи інші дані: особи з I групою крові дійсно були менше схильними до інфікування SARS-CoV-2, однак у порівнянні з ними люди з II групою рідше потребували підключення до апарата ШВЛ, тоді як підвищена смертність спостерігалася в осіб з IV групою (а знижена – у пацієнтів з II і III групами крові). Також, за оцінками вчених, резус-негативна група крові має захисний ефект при коронавірусі.

Читайте також: Діти і молодь стали частіше хворіти на COVID-19