Через війну українці перебувають у стані постійного стресу. Такий стан може провокувати загострення хронічних серцево-судинних хвороб. Поради про те, як дбати про своє серце в умовах війни у Фейсбуці оприлюднило Міністерство охорони здоров’я.

Якщо ви маєте серцево-судинні захворювання, перш за все будьте на зв’язку з лікарем. заздалегідь дізнайтеся контакти свого сімейного лікаря або реєстратури медзакладу.
Контролюйте тиск та загальний стан. Дотримуйтеся процедур, які були в мирному житті: вимірюйте тиск та рівень цукру в крові, якщо маєте діабет.
Продовжуйте приймати всі ліки, які призначив лікар.
Дотримуйтеся здорового способу життя.

Контролюйте залишки ліків, щоб вчасно отримати рецепт.
Новий рецепт можна отримати не раніше ніж за 7 днів (якщо термін лікування в попередньому рецепті становив понад 21 день). Якщо термін менший за 21, то рецепт можна отримати за 3 дні.

У МОЗ наголошують, що невідкладно звернутися по медичну допомогу необхідно:

– при симптомах інфаркту – біль або неприємні відчуття за грудиною, неприємні відчуття в грудях, що супроводжуються болем, який поширюється в ліве плече, ліву руку, ліву лопатку чи нижню щелепу; ускладнення дихання або відчуття нестачі повітря, нудота чи блювання, запаморочення.

– при ознаках інсульту – раптова слабкість, оніміння в руці та/або нозі, оніміння половини обличчі; порушення мовлення та/або його розуміння; раптова втрата рівноваги, порушення координації, запаморочення, непритомність; гострий біль голови без будь-якої видимої причини або після важкого стресу, фізичної перенапруги.

Також у міністерстві нагадали, що українці можуть отримати безкоштовну медичну консультацію через контакт-центр МОЗ за єдиним безкоштовним номером 0 800 60 20 19.