Урочисті з нагоди Дня перемоги над нацизмом проходили в Запоріжжі 9 травня. Зранку на Алеї Бойової Славі відбулося покладання квітів до меморіалу пам’яті.

Ведучі нагадали присутнім про внесок України у перемогу над фашистськими загарбниками – 7 керуючих фронтами, 200 генералів і понад шість мільйонів солдатів, сержантів та офіцерів. На превеликий жаль, наша земля понесла й великі втрати – близько десяти мільйонів українців, серед них більше половини – цивільне населення.

Зі святом Перемоги запоріжців привітали голова Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль, міський голова Запоріжжя Володимир Буряк, перший заступник голови Запорізької облради Єгор Семенков, голова міської організації ветеранів України, генерал-майор Віктор Короленко і учасник АТО на сході України, боєць 37 мотопіхотного батальйону, голова консультаційної ради учасників АТО при Запорізькій ОДА, депутат Запорізької міськради Олег Коломоєць.

“День Перемоги – сказав Володимир Буряк, – велике свято для нашої держави. Це непрості сторінки історії за участю наших батьків і дідів. Вони на фронтах війни показали найкращі людські якості, такі як жертовність, героїзм і відвага. Їхні матері та дружини проявили вірність, терпіння і чесність. Я вірю в те, що в України буде ще одна Перемога й будемо її відзначати з радістю”.

“Шановні запоріжці, – додав Віктор Короленко, – це дійсно світле свято в житті Запорізького краю і Незалежної України. 71 рік тому ветерани зламали шию гідрі нацизму. Нині ми горді, що живемо під мирним небом, і дякуємо хлопцям, які захищають Україну. Це наше – достойне майбутнє”.

Юрій Юрик, фото Володимира ШЕРЕМЕТА