Людно було сьогодні в центрі  Запоріжжя біля 12-поверхового будинку по вулиці Українській, 39, де після 12-річного(!) простою нарешті запрацював пасажирський ліфт.

– Це просто супер! – єдине, що промовив від задоволення місцевий житель Богдан Чуб, вийшовши вигуляти свою собаку, –  і в першу чергу дякують наші старенькі люди.

– Здавалося цілу вічність ми були без ліфта, – говорить жителька цього будинку Світлана Бондаренко, – бо наш будинок нікому не належав, точніше – Держкоммайну України, а зрушилося все з місця, коли нас прийняло на баланс місто. Тут був Запорізький міський голова Володимир Буряк, якому ми розповіли, що не можемо самотужки осилити такий ремонт. Він пообіцяв допомогти, і слова свого дотримав.

Заступник запорізького міського голови Олексій Бородай, який прибув на відкриття цього ліфта, запропонував жителям багатоповерхівки увійти до ОСББ управління, пообіцявши, що міський бюджет виділить кошти на інші роботи.

– Дивіться, – звернувся Олексій Миколайович до жителів 12-поверхівки, – міський голова, побувавши тут, дав відповідне доручення по ліфту, яке виконане. І зроблене все безплатно для жителів. Сусідній вантажно-пасажирський ліфт також замінимо найближчим часом, бо для 150 сімей, які тут проживають, одного ліфта дійсно буде мало. До того ж, фірма «САНСЕТ ліфтсервіс» щодня слідкуватиме за тим, щоб цей ліфт був у нормальному технічному стані. А ви, жителі, повинні бережно ставитися до нього і не перевантажувати.

-А ви передайте «мерові» величезне спасибі, – посміхається Світлана Бондаренко, – бо ми 12 років носили пішки діток, коляски, літні люди не могли піднятися-спуститися. До речі, ось ця дівчинка, яка особисто просила «мера» зробити ліфт, звати її Ліза.

– Тоді цей ліфт ми назвемо «Єлізавета», – говорить Олексій Бородай, – а яка назва буде в наступного – самі визначайтеся! Скажу тільки, що за два місяці він також стане до ладу.

– Величезне вам спасибі, – мовила Ліза.

– Зараз в місті розгорнута ціла програма з ремонту ліфтів, – коментує ситуацію Олексій Бородай, – і вже 20 ліфтів зараз ремонтуємо і до кінця року всі вони будуть запущені, а всього цьогорік плануємо відремонтувати до 700 ліфтів. Такого ніколи ще не було.  На ці роботи виділено біля 100 млн.грн. Ми знайшли підрядника, який працює напряму з заводами-виробниками, прибрані всі так звані фірми-одноденки. Я також чув, що у вас є велика проблема – неблагонадійні жителі будинку, які виводять з ладу обладнання, причиняють жителям всілякі незручності. Тож прохаю вас поговорити з головою Олександрівського району Валерієм Мостовим, щоб не допустити подальших крадіжок цього майна, яке так важко вам дісталося.

– У нашому районі 37 ліфтів у цьому році відремонтуємо, ще п’ять – повністю замінимо, – говорить Валерій Мостовий, – такого не було за останні 10 років.

– Таким чином,- підбив підсумки всьому сказаному Олексій Бородай,- найближчим часом будуть запущені всі ліфти в місті, при цьому запоріжці повинні слідкувати за ними, щоб знову не розікрали, при цьому тримати їх у порядку та чистоті.