Спеціалісти намагаються відновити комунальні мережі у перервах між обстрілами росіян.

На сьогодні, 30 травня, через пошкодження ліній електропостачання, опор та обладнання без електропостачання 21 518 споживачів у 73 населених пунктах Запорізької області.

Протягом минулої доби ПАТ «Запоріжжяобленерго» відновило енергопостачання близько 4 тисяч родин Запорізької області. Зокрема, енергетики заживили 1 861 домівки на території обслуговування Оріхівського районного відділення, 1 100 споживачів Василівського районного відділення, 849 домогосподарств у с. Пологи та 139 абонентів по Більмацьким електромережам.

Разом з тим, внаслідок нічних обстрілів був пошкоджений трансформатор в одній з комплектних трансформаторних підстанцій Пологівського районного відділення, знеструмлений 1 споживач-юридична особа.

По Гуляйпільському районному відділенню ситуація без змін, через активні бойові дії та відсутність доступу до місць пошкодження електромереж проводити аварійно-відновлювальні роботи неможливо.

На сьогодні по області без газопостачання знаходиться 75 918 абонентів у 94 населених пунктах області. Залишаються відключеними від газопостачання 48 населених пунктів Бердянського та Мелітопольського районів через пошкодження магістрального газопроводу на території Донецької області.

Минулої доби через значні пошкодження розподільних газопроводів середнього тиску, отриманих внаслідок обстрілу, відключено газорозподільний пункт. Без газопостачання залишилися 4 800 споживачів у м. Гуляйполе та с. Зелене Пологівського району. Крім того, у с. Юльївка Запорізького району внаслідок обстрілу було пошкоджено ввідний газопровід низького тиску.

Разом з тим, протягом минулої доби у містах Гуляйполе та Оріхів усунуто завдані раніше того ж дня внаслідок обстрілів пошкодження розподільних газопроводів низького тиску.

Через ведення активних бойових дій та недопуск до місць пошкоджень у інших населених пунктах проводити аварійно-відновлювальні роботи не має можливості.

Минулої доби інформація про нові пошкодження об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства не надходила. За наявною інформацією на сьогодні внаслідок обстрілів у м. Оріхів пошкоджено водопровідні мережі. Крім того, у м. Гуляйполе та прилеглих сільських населених пунктах Пологівського району, смт Степногірськ та прилеглих сільських населених пунктах Василівського району відсутнє водопостачання. Через проблеми із забезпеченням електроенергією артезіанських свердловин без водопостачання частина м. Пологи Пологівського району.

Також внаслідок бойових дій пошкоджено каналізаційні очисні споруди, які приймають стоки м. Василівка та смт Степногірськ Василівського району.

Щодня продовжуються обстріли міст Гуляйполе та Оріхів, які призводять до руйнувань житлових будинків та інфраструктури. Кількість постраждалих на сьогодні будинків та ступінь завданих пошкоджень уточнюються.

____

Посилання на наш Телеграм-канал