З початку війни Запоріжжя стало своєрідним хабом для евакуйованих із Запорізької та Донецької областей. Зараз велика кількість людей, які бажають виїхати з окупованих територій та часто не можуть проїхати через блокування шляхів окупантами.

Дійсно, виїзд через єдиний коридор по трасі Харків-Сімферополь, через окуповану Василівку, окупанти періодично закривають. Великі колони з 300-400 автомобілів вимушені стояти по 4-5 днів. Люди чекають в жахливих умовах. Окупанти інколи вимагають за проїзд гроші, ускладнюючи виїзд.

Не завжди працює зв’язок, а окупанти тим часом намагаються поширити свої мобільні сервіси. Поводять себе як терористи, здійснюють тиск на населення та підприємців, крадуть людей та мародерять, вивозять зерно.

Люди з Маріуполя прибувають постійно. Дістаються люди до Запоріжжя на своєму транспорті, через блокпости окупантів. Частина людей з Маріуполя деякий час проживала на території тимчасово окупованих міст Запорізької області, тепер вони намагаються дістатися до Запоріжжя, на підконтрольні Україні території.

Тільки наприкінці квітня, коли міжнародна організація Червоного Хреста оголосила про гуманітарний коридор з ООН, лише це був повноцінний гуманітарний коридор. Крім цього, кожного разу всі разом робили це на свій страх і ризик. Людей вдалося вивезти завдяки героїзму наших водіїв, рятувальників. Це були не офіційні коридори, зараз теж офіційних зелених коридорів немає. В будь-який момент окупант може обстріляти, вбити, зробити що завгодно.

Наразі найбільше евакуюється людей з Херсонщини, також активно виїздять люди з Запорізької області, а саме населених пунктів, які щоденно зазнають обстрілів. Потік людей не припиняється.

За матеріалами ЗОВА

____

Посилання на наш Телеграм-канал