Деякі рослини своїми ароматами здатні відлякувати комарів не гірше магазинних спреїв

Всі, хто має фазенду, знають, як після денних робіт на городині хочеться розслабитись під шашличок, але саме в цю мить звідусіль налітають маленькі «вампіри» і починають живитися вами. Щоб цьому запобігти, не обов’язково намазуватись з ніг до голови різною «хімією», досить посадити… деякі квіти чи трави

Агератум

Комарі не люблять запаху його квітів. При цьому агератум може цвісти майже все літо, головне, підібрати для нього відповідне місце на ділянці. Він любить легкий і добре дренований ґрунт, велику кількість світла і погано переносить перезволоження.

Базилік

Це відмінний зелений репелент, який добре використовувати для захисту від комарів. Можна посадити його на ділянці або поставити горщик із цією пряною рослиною на веранду або на обідній стіл в літній кухні.

Чорнобривці

Їхній запах відлякує не тільки комарів, але й деяких шкідників саду і городу. Наприклад, фітонциди, що містяться в рослині, допомагають боротися з цибулевою мухою, капустяною білянкою та колорадським жуком. Також коріння чорнобривців виділяють речовину, яка відлякує ґрунтових шкідників.

Лаванда

Ще одна рослина-репелент, ефірні олії якої не подобаються комарам. Хоча її батьківщиною є південні регіони, лаванду можна вирощувати і в умовах середньої смуги. Найкраще вона росте на легких піщаних ґрунтах, оптимальний рівень їхнього рН – 6,5-7,5.

Меліса

Вона має не супер ефектний вигляд, проте відмінно відлякує комарів. До того ж меліса дуже невибаглива і може рости як бур’ян. Її добре вирощувати в контейнері – і тримати там, де комарів особливо багато.

М’ята

Ще одна вкрай невибаглива рослина, яка добре росте в тих місцях, де інші культури не приживаються. Якщо посадити м’яту в діжку або горщик – її також зручно переміщати по ділянці. Якщо ж залити листя свіжої м’яти окропом, настояти та додати туди спирту, то можна приготувати натуральний спрей від комарів.

Розмарин

Його виражений аромат добре відлякує комах і городніх шкідників. Цю теплолюбну рослину краще вирощувати в горщику, на зиму забираючи в приміщення.

Читайте також: 3 міфи про шкідливість їжі