У різних країнах є свої традиції святкування Нового року і свої звичаї веселощів
І поки одні влаштовують кулачні бої або ламають меблі з посудом, інші просто весело танцюють або шукають сажотруса
Перу
Перуанці вважають, що якщо зустріти Новий рік в жовтому одязі, то можна забезпечити себе удачею і добробутом. Для дівчат жовтий колір у вбранні особливо важливий, адже, за прикметою, він повинен забезпечити заміжжя в майбутньому році. Цікаво, що згідно з прогнозами модних будинків Франції, головний колір 2021 року – жовтий.
Є ще традиція влаштовувати кулачні бої, в яких б‘ються всі, від малого до великого, чоловіки і жінки. Таким чином, перуанці позбавляються від образ, завданих одне одному протягом року, що минає.
В‘єтнам
Там до новорічної ночі потрібно знайти живого коропа, щоб випустити його у водойму. Місцеві повір‘я свідчать, що саме на спині коропа домашній бог відправляється на небеса, причому подорож відбувається саме на Новий рік. Надавши богу засіб пересування, в‘єтнамці забезпечують собі його підтримку на цілий рік.
Австрія
В Австрії поширений оригінальний спосіб залучення удачі – люди шукають на вулицях сажотруса. Перехожому, якого він забруднить сажею, обов‘язково посміхнеться фортуна. Але при цьому бажано дотриматися і іншої австрійської прикмети – не їсти в новорічну ніч ракоподібних. В іншому випадку такі 365 днів будеш задкувати.
Шотландія
У будинках шотландців в новорічну ніч строгий «дрес–код»: вважається, що білявки і руді принесуть в будинок біду, а ось чоловік–брюнет обдарує житло удачею.
Кіпр
У кіпріотів існує прикмета, що на удачу зустрічати новий рік потрібно в повній темряві, тому на кілька хвилин близько опівночі світло в будинках пропадає.
Англія
Англійці на Новий рік заповнюють буфет всілякими смаколиками та по максимуму набивають гаманці грішми. Вони впевнені, що якщо цього не зробити, то весь рік пройде в злиднях.
Німеччина
Німці заздалегідь готують «особливий» стілець. Щоб рік пройшов вдало, потрібно вскочити в нього під бій годинника. Для цієї мети стрибок зі стільця багатьом здається ідеальним варіантом.
Італія
Якщо об‘єднати головні італійські прикмети разом, то вийде приблизно такий механізм залучення удачі: в новорічну ніч треба вдягнути червону білизну, обов’язково потрібно викинути старі речі з вікна, а на ранок відправитися шукати на вулиці горбатого старого. І тоді удача точно буде з вами весь рік!
Данія
Биття посуду за повір‘ями також приносить удачу, але скандинави вирішили подвоїти ефект і вирішили бити тарілки і чашки прямо в новорічну ніч. Причому найчастіше б‘ють посуд не у себе вдома, а на порозі у своїх друзів. І чим більше у вас вранці буде осколків на порозі – тим більше у вас друзів.
Китай
У Новий рік китайці не користуються гострими виробами. Вони хвилюються, що незграбним рухом ножа можна «відрізати» удачу на цілий рік.
Аргентина
Аргентинці проводять Новий рік у сімейному колі. Але ввечері 31 грудня з вікон офісів летять непотрібні бланки, документи та інша макулатура – так аргентинці приманюють успіх в бізнесі в новому році.
Судан
У Судані на Новий рік дефіцит зелених нестиглих горіхів. Вся справа в прикметі – якщо знайти такий горіх, то в новому році будуть і щастя, і здоров‘я, і ??гроші.
Франція
У сільській місцевості у Франції вас не зрозуміють, якщо ви прийдете в гості без колеса. Французи впевнені, що колесо – найкращий новорічний подарунок, який забезпечує удачу на цілий рік.
Еквадор
У новорічну ніч перед будинком потрібно спалити солом‘яне опудало, одягнене в старий одяг, причому перед ритуалом спалення потрібно зачитати список всіх тих неприємностей, які напали на сім‘ю за рік.
Греція
Щоб заручитися удачею на майбутній рік, перед походом в гості потрібно обов‘язково захопити з собою гранат. На порозі потрібно розламати його і чимдуж грохнути об підлогу – чим більше зерен висипалося, тим вдаліше вийде рік.
Куба
Кубинці вважають, що новий рік в перші ж секунди потрібно гарненько «помити». Для цих цілей весь посуд в будинку наповнюється водою, а опівночі виливається з вікон. Це забезпечить чистий і світлий майбутній рік.
Угорщина
Щоб вигнати з дому злих духів і принадити радість і добробут, угорці в перші секунди нового року починають свистіти у всілякі дудки, ріжки і свистульки.
Афганістан
Новий рік святкують навесні і називають його Навруз, або День першої борозни. У цей день стартують польові роботи, але цікавий він іншою традицією – в першу середу після Навруза жінки збираються великими компаніями, щоб по–своєму відзначити свято при повній відсутності чоловіків. Щоб гулянням не завадили випадкові гості, виставляють навіть вартових.
М‘янма
Там зустріч нового року випадає на найспеконтнішу пору року, тому жителі обливають одне одного холодною водою, причому зробити це може будь–хто, навіть незнайомий, перехожий.
Іспанія
Новорічні традиції говорять, що з боєм курантів потрібно з‘їсти 12 виноградин, щоб рік став вдалим. А якщо вийти на вулицю, то можна потрапити під дощ з цукерок і солодощів. Їх розкидають учасники карнавальної ходи.
Читайте також: Як змінились традиції святкування Нового року