Сьогодні, 19 лютого, Україна відзначає День Державного герба. Саме цього дня 1992 року Верховна Рада затвердила тризуб малим гербом, визначивши його як головний елемент великого.

5 фактів про Державний герб України:

1. Князь Володимир карбував тризуб на монетах. З одного боку зображувався портрет князя, з іншого – сам герб.

2. Із середини ХІІІ століття тризуб перестав використовуватися як національний знак або особистий знак князів. Про нього згадали вже наприкінці ХVІІІ століття, коли було виявлено перші монети Київської Русі.

3. Існує близько 40 версій походження тризуба. Згідно з найпопулярнішою, він є символом тривимірності світу. Дехто вбачає в українському гербі зображення сокола чи голуба; також популярна версія, згідно з якою в тризубі зашифровано слово “воля”.

4. Тризуб колись використовувався як оберіг. Його зображення можна знайти на багатьох пам’ятках культури, датованих ще першим століттям. Окрім того, він був елементом символіки в багатьох інших народів світу.

5. Влітку 2021 року українські фермери висіяли на полі під Вінницею гречкою найбільший герб України – тризуб мав ширину понад 570 метрів та довжину більше кілометра, 1140 метрів.

У серпні 2021 року депутати Верховної Ради більшістю голосів схвалили в першому читанні великий Державний герб, запропонований Президентом Володимиром Зеленським.