У місті Запоріжжя офіційно визначені два місця для купання й освячення води – Центральний і Правобережний пляжі. Святковий молебень та освячення води на Центральному пляжі традиційно проведе митрополит Запорізький та Мелітопольський Лука. Цього ж дня, 19 січня, на Правобережному пляжі освячення води проведе єпископ Запорізький і Мелітопольський УПЦ Фотій. Після цього можна буде зануритися у воду.

На обох пляжах у свято з 6-ї ранку чергуватимуть правоохоронці, рятувальники, медики та співробітники комунальних служб. Також буде встановлено освітлювальну вежу для роботи в нічну годину та залучено додаткові моторні човни.

Наразі вирішуються всі організаційні питання – встановлення помостів, розчищення дна річки Дніпро поблизу обох пляжів, благоустрій – встановлення біотуалетів, лавок для переодягання та іншого.

Зазначимо, купання в ополонці взимку, без попередньої підготовки, може бути небезпечним для людей похилого віку, дітей, осіб, які страждають на гострі та хронічні захворювання. Тож перш ніж почати загартування організму слід проконсультуватися з лікарем.

Також запоріжцям нагадують про необхідність дотримання обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою стримування поширення коронавірусу, – зазначають на сайті Запорізької міської ради.