У цьому опалювальному сезоні житлову субсидію отримуватимуть близько 140 тисяч запорізьких сімей. Кількість одержувачів субсидії може бути трохи меншою, ніж в минулому році. Так прогнозують в управлінні соціального захисту населення Запорізької міської ради. Про це розповіла начальник управління соціального захисту населення Запорізької міської ради Ольга Полковнікова.

– Тим, хто раніше отримував субсидію, ми перераховуємо її автоматично. Для цього сьогодні у нас є всі можливості. Для тих хто не отримував субсидію і звертається за її призначенням достатньо заповнити заяву та декларацію. Іншу інформацію наші фахівці запитують самі, – зазначила Ольга Полковнікова.

Очікуване зменшення одержувачів субсидії пов’язане зі зростанням мінімальної заробітної плати, зміною норм споживання. Відзначимо,тепер для призначення субсидії на опалювальний сезон враховується інформація про доходи за перший і другий квартали поточного року.

Однак це зменшення, швидше за все, буде незначним. Адже в минулому опалювальному сезоні субсидію отримували 155 тисяч запорізьких сімей. Більше 110 тисячам сімей субсидія вже перерахована. Ще близько 10 тисяч сімей не мали право на субсидію за жовтень, так як опалювальний сезон тільки стартував, але, швидше за все, отримають її вже за листопад.

– Зараз в тиждень в управління соцзахисту звертається близько півтори тисячі осіб, які хочуть оформити субсидію, але раніше її не отримували, – повідомила Ольга Полковнікова.

Таким чином, загальна кількість одержувачів субсидій в Запоріжжі в поточному опалювальному сезоні може скласти близько 140 тисяч сімей.

Також необхідно пам’ятати про те, що субсидія нараховується виходячи з затверджених норм споживання послуг ЖКГ. У разі перевищення цих показників споживач повинен буде оплатити послуги, отримані понад норму. Це стосується також тих, хто має право на пільги по житлово-комунальним послугам.

– Ми робимо все можливе для того, щоб запоріжцям було комфортніше отримувати наші послуги. Завдяки підтримці міського голови Володимира Буряка, депутатського корпусу ми продовжуємо розвивати наші районні управління праці та соцзахисту, впроваджена система електронної черги, – повідомила Ольга Полковникова.

Відзначимо, в районних управліннях праці та соціального захисту населення, в яких введена система електронної черги, час перебування заявника становить близько п’ятнадцяти хвилин. Уже немає великих черг, коли доводилося довго чекати прийому. При цьому сам прийом документів займає в середньому сім хвилин.

Цьому сприяло зміцнення матеріально-технічної бази управлінь праці та соціального захисту населення, придбання додаткової комп’ютерної техніки і так далі. Кошти на це останні два роки регулярно виділяються з міського бюджету.

Також, з урахуванням збільшення обсягів роботи органів соціального захисту, в районних управліннях, за дорученням міського голови Володимира Буряка, збільшено кількість соціальних працівників. У 2016 році було додано 27 штатних одиниць, в 2017 році – ще 35.