На сьогодні, 22 червня, через пошкодження ліній електропостачання, опор та обладнання без електропостачання майже 21,5 тисяча абонентів у 78 населених пунктах Запорізької області.

Протягом минулої доби ПАТ «Запоріжжяобленерго» відновило енергопостачання 17 тисяч споживачів. Фахівці компанії повернули енергоживлення 16 тисячам родин на території обслуговування Оріхівського районного відділення, що були знеструмлені напередодні внаслідок бойових дій. Ще 685 домівок були заживлені у м. Пологи.

На ранок внаслідок падіння дерева було пошкоджено повітряну лінію електропередачі у м. Запоріжжя, що призвело до знеструмлення 20 запорізьких родин.

По Гуляйпільському та Василівському районним відділенням ситуація не змінилася. Через активні бойові дії та відсутність доступу до місць пошкодження мереж вчора аварійно-відновлювальні роботи не проводилися, нових відключень не зафіксовано.

За наявною інформацією на сьогодні по області без газопостачання знаходиться більше 81 тисячі абонентів у 107 населених пунктах області. Залишаються відключеними від газопостачання 48 населених пунктів Бердянського та Мелітопольського районів через пошкодження магістрального газопроводу на території Донецької області.

Минулої доби через пошкодження внаслідок обстрілу розподільних газопроводів низького тиску у м. Оріхів без газопостачання залишилися 23 споживача. Разом з тим, у м. Оріхів було усунуто пошкодження на інших газопроводів низького тиску, завдані раніше того ж дня внаслідок обстрілу.

Через ведення бойових дій та недопуск до місць пошкоджень у інших населених пунктах області проводити аварійно-відновлювальні роботи не має можливості.

Минулої доби інформація про нові пошкодження об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства не надходила. За наявною інформацією на сьогодні у м. Гуляйполе та прилеглих сільських населених пунктах Пологівського району, смт Степногірськ та прилеглих сільських населених пунктах Василівського району відсутнє водопостачання.

Через проблеми із забезпеченням електроенергією артезіанських свердловин без водопостачання частина м. Пологи Пологівського району.

Крім того, внаслідок обстрілів у м. Оріхів та прилеглих сільських населених пунктах Пологівського району пошкоджено водопровідні мережі, артезіанські свердловини та інші споруди.

Також внаслідок бойових дій пошкоджено каналізаційні очисні споруди, які приймають стоки м. Василівка та смт Степногірськ Василівського району. Стоки без очищення скидаються до р. Карачокрак і далі потрапляють у р. Дніпро.

Російські війська продовжують нищити житлові будинки та цивільну інфраструктуру у населених пунктах області. За наявною інформацією на сьогодні в області повністю зруйновано або частково пошкоджено 1 546 домоволодінь.

За матеріалами ЗОВА.

____

Посилання на наш Телеграм-канал