Запорізькі школярі “ходять” на уроки, увімкнувши свої комп’ютери
У запорізьких школах триває карантин. Щоб школярі не відставали від запланованої навчальної програми та не забули вже пройдений матеріал, педагоги використовують для викладання можливості онлайн-ресурсів, інтернет-додатків і соціальних мереж. Так, вчителі тепер щодня проводять уроки, навіть не виходячи з дому. Про це повідомили в департаменті освіти і науки Запорізької міської ради.
Згідно з офіційною інформацією, з 12 березня Кабінет Міністрів України оголосив загальнонаціональний карантин для запобігання поширенню інфекції. Так, міська комісія з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій провела позачергове засідання, яке було скликано за дорученням міського голови Володимира Буряка, і підтримала введення в Запоріжжі попереджувальних заходів, одним з яких було припинення навчання в школах, позашкільних навчальних закладах, закладах професійно-технічної освіти.
Наразі всі заклади освіти закриті, але регулярні уроки для школярів тривають. За допомогою різних web-ресурсів і додатків запорізькі вчителі освоюють віддалену форму навчання. З учнями вони спілкуються за допомогою офлайн і онлайн-технологій.
– Усі школи Запоріжжя зараз використовують можливості віддаленої форми навчання дітей. Серед них є кілька передових шкіл, де дистанційна форма навчання є більш вдалою, це: гімназія №93, школа №76, 99-й ліцей. Таким чином ми продовжуємо вичитку шкільної програми. Загальних норм дистанційного навчання поки не існує, тому кожнен шкільний заклад, кожен учитель обирають ті засоби донесення інформації, які вони вважають найбільш дієвими, – розповів директор департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Станіслав Романчук.
Також він додав, що така програма навчання не є спрощеною, вона просто підлаштована під дистанційний тип викладення матеріалу, тож об’єктивності оцінювання знань школярів нічого не загрожує.
Тепер вчителі проводять уроки, відзначають присутніх і тих, хто «прогулює», пояснюють нові теми, задають і перевіряють домашні завдання, самостійні роботи і навіть контрольні через Інтернет. Все так само, як і на звичайному уроці, тільки вдома, за комп’ютером.
Що до підготовки до ЗНО, то на допомогу старшокласникам з 17 березня стартувала Всеукраїнська трансляція курсів для підготовки до ЗНО під час карантину. Трансляція відбувається на ТК «РАДА» і на YouTube-каналі Міністерства освіти і науки України. Почалися лекції з української мови та літератури, біології, математики, історії України.
Ми поспілкувалися із вчителькою англійської мови однієї із Запорізьких шкіл Оленою Тимошенко. Вона поділилася своїми думками щодо «нового» способу навчання. За її словами, батьки школярів по-різному відреагували на перехід до дистанційного вивчення предметів: хтось дає корисні поради, а хтось через нервовий стан трохи нетактовно поводиться. Тому доводиться заспокоювати батьків та все їм пояснювати – це теж лягає на плечі вчителів.
– Змінилося не тільки навчання, а й життя в цілому. Перед початком карантину нам провели майстер-клас з освоєння нової платформи для навчання, рекомендованої міністерством. Для учнів вчителі інформатики зняли ролики, як і куди потрібно заходити в мережі. Так, кожен учень має код доступу до предмету, для кожного створюється особистий кабінет, де дитина бачить оцінки та завдання. Школярі дуже швидко пристосовуються до цього виду навчання, та нам, вчителям, теж доводиться це робити, – розповіла Олена Тимошенко.
Читайте також: Коли в запорізьких школах завершиться навчальний рік