Під час карантину всі соціальні виплати, на які мають право громадяни пільгових категорій, в Запоріжжі виплачуються вчасно та в повному обсязі

Проте на час карантину міське управління соціального захисту населення тимчасово не приймає громадян в офісі. Спілкування з клієнтами відбуватиметься телефоном, поштою чи онлайн.

Щоб захистити Запоріжжя від можливого поширення коронавірусу, консультації щодо житлових субсидій, допомоги родинам з дітьми, допомоги малозабезпеченим та інвалідам зараз можна отримати, не виходячи із дому. Якщо є необхідність передати документи для оформлення будь-яких соціальних виплат, то це можна зробити за допомогою електронної пошти.

– Ми мінімізували необхідність приходити до наших відділень. Всі питання відтепер можна вирішити онлайн, через скайп чи вайбер або пошту. Ще минулого року за підтримки міської влади у нас з’явилась можливість використовувати електронні заяви-декларації та IP-телефонію. Тому тепер нам набагато легше організувати свою роботу, – розповіла заступниця начальника управління соціального захисту населення Запорізької міської ради Галина Остапенко.received_581972889074805

Отримати консультації з питань соціального захисту та призначення субсидій можна за багатоканальним номером телефону 093-170-77-70.

Також на сайті міськради розміщено електронний сервіс «Соціальні послуги». Там є інформація про те, які існують виплати і які документи потрібні для їх призначення. На сайтах всіх районних управлінь є адреси скайпів, номери Вайберу, щоб поспілкуватися зі спеціалістом.

За словами Галини Остапенко, лише за один день 19 березня за консультаціями до управління звернулося 850 запоріжців. 750 людей отримали відповіді на свої запитання по телефону, 35 – за допомогою електронної пошти, близько 20 людей були проконсультовані за допомогою Вайберу та понад 10 – по скайпу.

– Незважаючи на обмеження, робітники управління продовжують надавати допомогу та приймати документи, всі соціальні виплати збережені та будуть надані своєчасно, – заспокоїла вона.IMG_20200322_202451

На запитання «Запорозької Січі», чи втратять право на субсидію люди, які замість того, щоб оплатити житлово-комунальні послуги, піддадуться паніці та витратять гроші, наприклад, на закупівлю продуктів харчування, Галина Остапенко відповіла наступне:

– В межах чинної субсидії вони це право не втратять. Але вже в травні за тим положенням, що діє зараз, закінчиться строк призначеної на рік субсидії. Тож, якщо в них буде заборгованість по квартплаті більше ніж 2 місяці, то право на нарахування субсидії вони втратять. Втім, якщо потім вони погасять свою заборгованість протягом 2 місяців, то знов отримають право на неї, – уточнила Галина Остапенко.

Соціальні виплати збережено в повному обсязі

Через карантин змінили режим роботи деякі відділення Запорізького територіального центру соціального обслуговування. Так, призупинена діяльність денного відділення для перебування людей похилого віку «Університет третього віку» та відділення комплексної реабілітації дітей-інвалідів. Про це «Запорозькій Січі» розповіла заступниця начальника управління соціального захисту населення Запорізької міської ради Ірина Озерна.

– Втім, зважаючи на ситуацію, 8 відділень соціальної допомоги на дому працюють тепер у посиленому режимі. Їхнє головне завдання – забезпечити піклування про одиноких людей похилого віку, пенсіонерів без сімейної підтримки, інвалідів, – розповіла вона. – Соціальні працівники вирішують всі питання із харчуванням, забезпеченням ліками та медичною допомогою, оплатою комунальних платежів, лише б ці люди не виходили під час карантину із домівок. Під опікою зараз біля 2 тис. запоріжців цієї категорії.

За словами Ірини Озерної, всі виплати, що заплановані у міській комплексній програмі соціального захисту, здійснюються вчасно та в повному обсязі.

– Так, на днях отримали по 1 тис. грн родини, що виховують дітей з аутизмом. По 10 тис. грн отримали 78 запорізьких родин, де діти хворіють на онкологію. На черзі виплати дітям з інвалідністю по зору 1-2 категорії та дітям з інвалідністю через цукровий діабет. Всього програмою заплановано понад 10 видів цільової допомоги, – зазначила вона.

Створено штаб для допомоги пенсіонерам та маломобільним

На своїй публічній сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» міський голова Володимир Буряк повідомив, що багато запоріжців звертаються та повідомляють, що готові допомогти людям похилого віку, зокрема, придбанням продуктів. Тож на базі Міського центру допомоги Запоріжжя створено спеціальний штаб, який буде допомагати продуктовими наборами самотнім літнім людям, маломобільним категоріям населення.

Міський голова наголосив, що місто спрямує 100 млн грн на закупівлю медикаментів та оснащення лікарень в умовах боротьби з коронавірусом. Однак у питаннях допомоги літнім людям місцева влада сподівається на підтримку небайдужих запоріжців, представників бізнесу.

«Закликаю продуктові та аптечні мережі також долучатися до цієї справи, допомогти нам своїми товарами, а розвезення по домівках ми беремо на себе. Для цього створено мережу соціальних працівників міста», – написав у “Фейсбуці” міський голова Запоріжжя.

Якщо ви хочете допомогти продуктами чи в якості волонтера, звертайтеся за номером телефону: +380664871817 (контактний телефон Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування).

Розрахунковий рахунок для переказу коштів – найменування отримувача: ГО МЦД. Код отримувача: 39409359. Рахунок отримувача: UA083133990000026006055711846. Назва банку: ЗАПОРIЗЬКЕ РУ АТ КБ «ПРИВАТБАНК».

Також Володимир Буряк поінформував, що коли діяльність штабу набере обертів, з’явиться можливість закуповувати та безкоштовно роздавати маски та медикаменти соціально незахищеним прошаркам населення.

Як писав сайт “Запорозька Січ”, завдяки небайдужим підприємцям вже вдалося зібрати майже тисячу продуктових наборів для маломобільних та одиноких громадян. Найближчим часом їх доставлять адресатам.

Читайте також: Як в умовах карантину працює громадський транспорт в Запоріжжі