За звільнення співробітників під час карантину роботодавці заплатять великі штрафи
Про це розповів начальник управління з питань праці Запорізької міської ради Юрій Швець. Він зауважив, що звільнення співробітників під час дії карантину – неприпустиме. У такому випадку керівникам загрожує штраф від 34 000 до 51 000 грн, або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років, або ж виправні роботи на строк до 2-х років.
«Працівники, яких незаконно звільнили, можуть зателефонувати за номером «102», або звернутися до поліції із заявою відповідно ст. 172 ККУ – це грубе порушення законодавства про працю, що полягає у незаконному звільненні працівника. Під час прийому особи на роботу з нею укладається трудовий договір, в якому прописуються певні умови праці. Вони є обов’язковими як для працівника, так і роботодавця. Тому останні не можуть нехтувати правами працівників під час запровадження карантину. Це кримінальний злочин», – зазначив Юрій Швець.
Тож як працювати під час карантину?
Найкращий спосіб «пересидіти» епідемію – піти у відпустку. Зазвичай найманий працівник має право на щонайменше 15 днів додаткової неоплачуваної відпустки на додачу до основної. Тож на весь період карантину працівники мають право оформити відпустку – додаткову, оплачувану, або ж «своїм коштом».
«Зазначу, що відсутність (на робочому місці, – ред.) у період карантину не включається у загальний термін, тобто за ним зберігаються передбачені ч. 2 цієї статті 15 календарних днів на рік такої відпустки», – додав Юрій Швець.
Також у зв’язку з розповсюдженням коронавірусу COVID-19 роботодавець зобов’язаний надати відпустку без збереження заробітної плати на весь період карантину, якщо працівник має доглядати за дитиною.
Працівник з роботодавцем може домовитись, за можливості, виконувати свою роботу вдома, дистанційно. Якщо ж у родині є маленькі діти – то можна перейти на гнучкий графік або неповний робочий день.
Читайте також: Що змініться в Запоріжжі через подовження карантину