Рішення уряду посилити карантин у новому році викликало неоднозначне ставлення містян
Пандемія – не привід скасовувати традиційні свята. Проте задля того, щоб довгоочікувані новорічні вихідні не обернулися масовим спалахом інфікування, Уряд вжив відповідних запобіжних заходів – локдаун. Що чекатиме на запоріжців під час «тотального» карантину, та які сфери підприємницької діяльності продовжать свою роботу – дізнавалася «Запорозька Січ»
У зв’язку з можливим масовим поширенням коронавірусної інфекції після низки новорічних свят керівництвом країни визначено дні, коли в Україні буде введений локдаун. А все тому, що такий спосіб є одним з дієвих, який реально і перевірено запобігає виходу епідемії з–під контролю, вважають урядовці.
Локдаун – жорсткий загальнодержавний карантин, що супроводжується повним закриттям всього, що не є абсолютно необхідним для життєдіяльності держави.
Так 12 грудня набрала чинності постанова КМУ №1236, яку Кабмін затвердив під час позачергового засідання 9 грудня. Вона включає постанову щодо продовження карантину до 28 лютого та запровадження локдауну з 8 по 24 січня включно. Фактично Уряд затвердив новий порядок карантинних обмежень.
Спочатку такий жорсткий карантин хотіли ввести перед новорічними святами, проте визначились, що наразі медична система країни витримує навантаження. А наприкінці січня очікується значне його збільшення, оскільки до коронавірусної хвороби додасться зростання захворюваності на грип.
Що буде заборонено під час локдауна у січні:
- робота кафе, ресторанів, барів (крім доставки і замовлень на винос);
- кінотеатрів, театрів;
- фітнес–клубів, спортивних залів, басейнів;
- торгово–розважальних центрів (дозволена торгівля продуктами харчування, ліками, ветпрепаратами, товарами особистої гігієни та побутовою хімією);
- торгівля непродовольчими товарами (робота непродовольчих ринків);
- будь–які розважальні, спортивні або культурні масові заходи; відвідування всіх навчальних закладів будь–якої форми власності, крім дитячих садків.
Варто зазначити, що таке рішення Кабінету міністрів викликало неоднозначне ставлення містян.
– Хто б що не казав, а я за тимчасовий жорсткий карантин. Перш за все, це робиться для нас, щоб люди менше хворіли. Я розумію, що знов сидіти вдома майже місяць – це не дуже весело. Зате будемо здорові. Продукти є де придбати, аптеки працюють, транспорт теж працює. Кілька тижнів можна так пожити. Врешті–решт нічого поганого з нами не трапиться, – поділилася думкою Оксана.
– Це як 2 сторони медалі – з одного боку локдаун потрібен, не просто так його ж вводять. А з іншого – як працювати дрібному та середньому бізнесу? Багато людей на місяць знов залишаться без роботи. Кожна людина повинна нести відповідальність окремо за себе, наприклад завжди носити маску – з цим я дуже згодна. А ось із локдауном – складне питання, – вважає Тетяна.
– Я вважаю, що не треба вводити локдаун. Треба в особистому порядку вживати запобіжних заходів, адже, в першу чергу, кожен індивідуально повинен піклуватися про своє здоров’я, і не варто усіх заганяти по домівках. Владі країни здається, що вони покращують нам життя, але багато моментів ще не прораховано. Хоча все одно добре, що буде працювати транспорт, наприклад хоч у ту ж лікарню поїхати, – має інший погляд Олена.
Запоріжці, яким не подобається ідея «тотального» карантину, звертаються у соцмережах до міської влади із різними проханнями та навіть вимогами. Тому депутати міськради намагаються пояснити їм ситуацію, що склалася.
– В Україні оголошують локдаун через пандемію коронавірусу – ініціює та несе відповідальність за це Кабмін. Ані міський голова Запоріжжя, ані міська рада, чи виконком чи хтось інший у нашому місті не вирішує цього питання та не впливає на таке рішення, – пояснює, наприклад, депутат міської ради Михайло Прасол на своїй сторінці у Фейсбук.
Нагадаємо, на 18 грудня в Запорізькій області зареєстрували більше 1000 нових випадків захворювання на коронавірус. Також за минулу добу, від ускладнень, спричинених інфекцією, померли 8 запоріжців.
Читайте також: Як у Запоріжжі працюватиме громадський транспорт з 19 грудня