Рішення уряду посилити карантин у новому році викликало неоднозначне ставлення містян

Пандемія – не привід скасовувати традиційні святаПроте задля тогощоб довгоочікувані новорічні вихідні не обернулися масовим спалахом інфікуванняУряд вжив відповідних запобіжних заходів – локдаунЩо чекатиме на запоріжців під час «тотального» карантину, та які сфери підприємницької діяльності продовжать свою роботу – дізнавалася «Запорозька Січ»

У зв’язку з можливим масовим поширенням коронавірусної інфекції після низки новорічних свят керівництвом країни визначено дніколи в Україні буде введений локдаунА все томущо такий спосіб є одним з дієвихякий реально і перевірено запобігає виходу епідемії зпід контролювважають урядовці.

Локдаун – жорсткий загальнодержавний карантинщо супроводжується повним закриттям всьогощо не є абсолютно необхідним для життєдіяльності держави.

Так 12 грудня набрала чинності постанова КМУ №1236, яку Кабмін затвердив під час позачергового засідання грудняВона включає постанову щодо продовження карантину до 28 лютого та запровадження локдауну з по 24 січня включноФактично Уряд затвердив новий порядок карантинних обмежень.

Спочатку такий жорсткий карантин хотіли ввести перед новорічними святамипроте визначилисьщо наразі медична система країни витримує навантаженняА наприкінці січня очікується значне його збільшенняоскільки до коронавірусної хвороби додасться зростання захворюваності на грип.

Що буде заборонено під час локдауна у січні:

  • робота кафересторанівбарів (крім доставки і замовлень на винос);
  • кінотеатрівтеатрів;
  • фітнесклубівспортивних залівбасейнів;
  • торговорозважальних центрів (дозволена торгівля продуктами харчуваннялікамиветпрепаратамитоварами особистої гігієни та побутовою хімією);
  • торгівля непродовольчими товарами (робота непродовольчих ринків);
  • будьякі розважальніспортивні або культурні масові заходивідвідування всіх навчальних закладів будьякої форми власностікрім дитячих садків.

photo_2020-12-15_16-01-32

Варто зазначитищо таке рішення Кабінету міністрів викликало неоднозначне ставлення містян.

– Хто б що не казава я за тимчасовий жорсткий карантинПерш за всеце робиться для насщоб люди менше хворілиЯ розуміющо знов сидіти вдома майже місяць – це не дуже веселоЗате будемо здоровіПродукти є де придбатиаптеки працюютьтранспорт теж працюєКілька тижнів можна так пожитиВрештірешт нічого поганого з нами не трапиться– поділилася думкою Оксана.

– Це як сторони медалі – з одного боку локдаун потрібенне просто так його ж вводятьА з іншого – як працювати дрібному та середньому бізнесуБагато людей на місяць знов залишаться без роботиКожна людина повинна нести відповідальність окремо за себенаприклад завжди носити маску – з цим я дуже згоднаА ось із локдауном – складне питання– вважає Тетяна.

– Я вважающо не треба вводити локдаунТреба в особистому порядку вживати запобіжних заходіваджев першу чергукожен індивідуально повинен піклуватися про своє здоров’яі не варто усіх заганяти по домівкахВладі країни здаєтьсящо вони покращують нам життяале багато моментів ще не прорахованоХоча все одно добрещо буде працювати транспортнаприклад хоч у ту ж лікарню поїхати– має інший погляд Олена.

Запоріжціяким не подобається ідея «тотального» карантинузвертаються у соцмережах до міської влади із різними проханнями та навіть вимогамиТому депутати міськради намагаються пояснити їм ситуаціющо склалася.

– В Україні оголошують локдаун через пандемію коронавірусу – ініціює та несе відповідальність за це КабмінАні міський голова Запоріжжяані міська радачи виконком чи хтось інший у нашому місті не вирішує цього питання та не впливає на таке рішення– пояснюєнаприкладдепутат міської ради Михайло Прасол на своїй сторінці у Фейсбук.

Нагадаємо, на 18 грудня в Запорізькій області зареєстрували більше 1000 нових випадків захворювання на коронавірус. Також за минулу добу, від ускладнень, спричинених інфекцією, померли 8 запоріжців.

Читайте також: Як у Запоріжжі працюватиме громадський транспорт з 19 грудня