Спеціалісти нагадали, як зробити свій відпочинок на пляжі безпечним

Літо у самому розпалі. Дехто з запоріжців вже встиг відпочити на березі моря чи річки, але багато людей ще збираються в подорож.

Медики нагадали прості правила, які допоможуть пережити спеку та відпочити з користю:

  • Ніжитися під сонечком на пляжі можна до 11-ї години і після 16-ї. Засмагати треба без фанатизму, поступово збільшуючи час перебування на пляжі. У перший день не засмагайте більше 10–15 хвилин. Якщо ви отримаєте опіки, в жодному разі не можна користуватися жирними кремами чи оліями – вони аж ніяк не сприяють загоєнню сонячних опіків і навіть можуть погіршити ситуацію.
  • Різниця між температурою повітря на вулиці та в приміщенні не має перевищувати 10° С. Тобто, якщо на дворі +30° С, то не треба встановлювати кондиціонер на +17° С – від такого перепаду температури організм страждатиме. Те саме стосується й прохолодного душу – зробіть воду на 10 градусів прохолоднішою, ніж температура тіла.
  • У спеку, на пляжі, під сонцем не слід вживати алкоголь. Він стимулює роботу серцево-судинної системи, а це негативно відбивається на концентрації уваги та загальному самопочутті. Слабоалкогольні напої теж належать до заборонених у денний час. Ще одна пересторога – кава. Кофеїн, як і алкоголь, стимулює роботу нервової та серцево-судинної систем, тому важливо не вживати його у великих кількостях.
  • Варто пити достатньо рідини. Людина вагою 60 кг має впродовж доби випивати до 2,5 літрів рідини. Соки і солодка газована вода теж враховуються. Соки краще пити розведеними (можна додавати лід, тоді матимете помірно прохолодний напій). Період сильної спеки є особливо небезпечним для людей похилого віку. З роками поріг чутливості знижується, це стосується і відчуття спраги.
  • У спеку краще вдягати світлий одяг з натуральної тканини та головний убір. Це допоможе уникнути сонячного або теплового удару.

Слід зазначити, що у сонячного удару такі симптоми: запаморочення, головний біль, різка слабкість, погіршення концентрації уваги. При тепловому або сонячному ударі людина може стати або дуже блідою, або почервоніти.

Допомога починається з того, що постраждалому забезпечують прохолоду. Підійде приміщення з кондиціонованим повітрям, холодні компреси чи обтирання тіла льодом, навіть нетривалий холодний душ. Після цього необхідно звернутися до лікаря або викликати «швидку допомогу», повідомляє департамент охорони здоров’я Запорізької міськради.

Нагадаємо, правила безпечної поведінки на воді.

Читайте також: На запорізькому курорті зникла дитина.