Українські роботодавці готові платити високі зарплати затребуваним спеціалістам

У період вступної кампанії деякі абітурієнти з різних причин ще не визначилися з професією, котрої навчатимуться. Молоді люди зважають не тільки на перспективність, схильність та цікавість спеціальності, а й на заробітну плату. Потрібно розуміти, чи обрана професія зможе приносити бажаний дохід не лише через 10 років, а й через 20-30. Цей список високооплачуваних професій в Україні ми склали не тільки для випускників, а й для будь-кого, хто захоче змінити своє життя.

IT-спеціалісти

В середньому IT-спеціаліст в Україні заробляє 12000 грн (в столиці заробітна плата може сягати понад 20 000 грн). Айтішники зараз потрібні в будь-яку установу, зважаючи на те, що майже весь бізнес переходить в інтернет-площину. Для того, щоб вивчитись на IT-спеціаліста в Україні, не треба проводити в університеті 10 років свого життя, як, наприклад, медикам. Хоча в програмістів зарплата набагато вища, ніж у тих, хто працює в сфері медицини.

83f2eff3d6fab3838d52f0171c98a591

Якщо спеціаліст з програмного забезпечення регулярно підвищує свою кваліфікацію, то розмір заробітної плати може досягати 5000 доларів за місяць (145 000 грн), а за рік ця сума досягає рекордного для України значення в 60 000 доларів. Загалом, айтішніки-початківці отримують від 900 доларів за місяць, і з кожним роком підвищують рівень своєї зарплатні. Але найбільші заробітні плати отримують IT-спеціалісти в Америці, адже на них в тій країні є величезний попит.

Банкіри й фінансисти

Банківська сфера – одна з таких в Україні, що швидко розвивається. Фінансисти входять до десятки найзатребуваніших професій і займають друге місце за рівнем заробітної плати. Понад 140 тисяч українців працюють у банківській сфері, їх дохід, за даними Держстату, приблизно вдвічі вище середнього по країні. Середня зарплата в фінансовому секторі – понад 13 тисяч гривень, йдеться в даних Держстату. Всього за кілька років зарплати фінансистів зросли вдвічі. Найохочіше до банків беруть IT-фахівців, аналітиків і менеджерів з роботи з клієнтами. Щоправда, зарплата останніх коливається в межах 6-7 тисяч гривень. На таку посаду готові брати студентів старше 18 років, у банку їх безкоштовно навчать і офіційно працевлаштують.

Auditor explaining account processes for year-end report.

Лікарі-стоматологи

Це високооплачувана професія зі сфери медицини, і не тільки за кордоном, але й в Україні. Зуби мають усі люди, але далеко не всім вдається зберегти їх від різних захворювань, тому доводиться звертатися до спеціалістів. На щастя, прогрес у стоматології дійшов до того, що можна легко вирішити практично всі проблеми з зубами, навіть їх повну відсутність. Але разом  з розвитком цієї галузі, виросли й ціни на послуги спеціалістів. Попит на цю професію є актуальним завжди, особливо враховуючи, що стоматологи отримують немаленькі суми.

rtsdfbhm_

Якщо стоматолог дійсно кваліфікований, то його заробітна плата в приватній клініці за рік складає від 100 до 900 тисяч гривень (в залежності від профілю та кваліфікації). Відповідно, стоматологи-хірурги, ортодонти, та ортопеди мають найвищу заробітну плату в зв’язку зі специфікою роботи.

Рієлтори

Рієлтор – професія динамічна, багатогранна та добре оплачується. Вона поєднує в собі багато напрямків роботи й справжній майстер своєї справи повинен бути всебічно розвиненою людиною. Грамотний рієлтор поєднує в собі аналітика, який знає ринок, вміє аналізувати співвідношення пропозиції й попиту, консультує з питань; психолога, який дійсно чує клієнтів та створює сприятливу атмосферу на переговорах; юриста, який орієнтується в законодавстві, володіє знаннями в сімейній, житловій, земельній галузях права, знає порядок укладення угод з нерухомістю. Рієлтор в Україні може заробляти до 324 000 гривень за рік. У світі ця сума досягає 204 000 доларів.

Інженери

Як не дивно, але саме ця спеціальність дозволяє отримувати високу заробітну плату в будь-якій сфері. Найбільш затребуваними на сьогодні стали інженери-механіки. Але, щоб мати високі гонорари, потрібно бути висококваліфікованим спеціалістом і довести на практиці свої вміння. Наявність диплому інженера без необхідної практики не гарантує абсолютно нічого. Справжні професіонали легко зможуть відшукати собі роботу в будь-якому напрямку. Особливо необхідні інженери на виробництві.

1_21

В Україні інженери можуть розраховувати на гонорар розміром 130 тисяч гривень в рік. Найбільш затребуваними на вітчизняному ринку залишаються інженери-механіки. Відповідно, такі спеціалісти мають найвищі доходи. У світі спеціалісти цього напрямку в рік отримують від 90 до 110 тисяч доларів.

Читайте також: Як змінилися ціни на життя в Запоріжжі