Міністерство освіти і науки оприлюднило мінімальні ціни на навчання для контрактників

На сайті МОН зазначається, що ціни коливатимуться в межах від 6 до 47 тисяч гривень на рік. Водночас у майже 100 університетах та закладах фахової передвищої освіти мінімальна вартість контракту не буде перевищувати 20 тисяч гривень. А найвища індикативна вартість навчання встановлена лише у дев’яти закладах.

Як зазначив заступник міністра освіти і науки України Єгор Стадний, у 2020 році мінімальна ціна навчання на контракті не може бути меншою, ніж 60% від фінансування, яке держава виділяє в перерахунку на одного бюджетника в конкретному університеті. Це стосується лише 38 найбільш популярних спеціальностей та почне діяти для студентів, які вступатимуть у 2020 році, і не вплине на тих, хто вже навчається.

2020bak-02

В Уряді кажуть, що мінімальна вартість навчання враховує доходи людей і не може бути вище 3 середніх зарплат в області. Вона поширюється на 38 найпопулярніших спеціальностей в державних університетах і тих приватних, які будуть отримувати державне фінансування.

Серед таких найпопулярніших спеціальностей: право, економіка, політологія, менеджмент, маркетинг, міжнародні відносини, дизайн, журналістика, туризм, спеціальності галузей інформаційних технологій і деякі спеціальності сфери охорони здоров’я, зокрема стоматологія, фармація, педіатрія тощо.

photo_2020-06-16_12-46-45

Правило мінімальної вартості на контракт не зачепить інші 83 спеціальності: інженерні, технологічні, гуманітарні, природничі, аграрні, педагогічні науки. Словом, всі ті, на які є недобір навіть на державне замовлення.

 

У МОН наголосили на тому, що громадяни мають право отримати податкову знижку на витрати на навчання. Батьки студентів або самі студенти, якщо вони протягом навчання працюють, можуть повернути 18% вартості контракту. Водночас держава надаватиме пільгові кредити за ставкою 3% на навчання в університетах.

Читайте також: За яких умов запорізькі школярі підуть до школи