Мешканці Запоріжжя мають право переводити свої дачні та садові будинки в житлові, але зробити це можливо за певних умов
Якщо раніше перевести дачний будинок в житловий було практично неможливо, то наразі зробити це не так важко. «Запорозька Січ» звернулася за роз’ясненнями до заступника директора департаменту архітектури та містобудування Запорізької міської ради Павла Назаренка.
У Запоріжжі садово-городні кооперативи, будинки в яких дозволено переводити в житлові, визначені в Генеральному плані міста.
-У великих містах дачні кооперативи засновувалися в місцях, які неможливо використовувати для будівництва. Наприклад, дуже багато дачних кооперативів на правому березі Запоріжжя розташовані в охоронній зоні кар’єру, або кооперативи, які знаходяться в охоронній зоні ЛЕП. Земельні ділянки, які йдуть по вулиці 12 квітня, під лініями електропередач, виділялися тільки для городів, будівництво там заборонено, людині жити в такому місці шкідливо для здоров’я, – зазначив Павло Назаренко.
Рішення про переведення дачного будинку в житловий приймає виконавчий комітет Запорізької міськради, а відповідний проект готує департамент архітектури та містобудування.
-Щоб будинок дозволили перевести в житловий, він повинен відповідати певним нормам. Головне, щоб в ньому було можна жити та розташовувався він на територіях, де це дозволено з урахуванням всіх санітарних норм, можливістю під’їздів пожежних та інших служб. Важливо, щоб у будинку був санвузол, опалення, висота приміщень – не менше 2,5 м. Це повинно бути повноцінне житло, – підкреслив Павло Назаренко.
Перевіряє цю відповідність експерт, який і готує необхідний документ. Для цього власник садового будинку може скористатися послугами будь-якого експерта або організації, які мають кваліфікаційний сертифікат «Технічне обстеження будівель та споруд».
Отже, для переведення дачного будинку в житловий спочатку необхідно визначити, чи внесений кооператив, в якому він розташований, у Генеральний план міста. З Генпланом можна ознайомитися на сайті мерії Запоріжжя. Власнику дачі також необхідно впевнитися в своєму праві власності на майно, після чого зібрати необхідні документи та подати їх до департаменту архітектури та містобудування. Вони вже розглянуть можливість переведення садового будинку в житловий та підготують відповідний проект. Далі рішення приймає виконавчий комітет.
Після отримання рішення виконкому про переведення будинку, людині доведеться звернутися до департаменту реєстраційних послуг міськради для зміни статусу будівлі та внесення її до Єдиного реєстру речових прав на нерухоме майно. Потім можна буде отримати поштову адресу, звернувшись до департаменту архітектури та містобудування.
Документи, які необхідні для переведення дачного будинку в житловий:
- заява за встановленою формою;
- копія документів на право власності на дачний чи садовий будинок, засвідчена в установленому порядку;
- письмова згода співвласників, якщо вони є, на переведення будинку в житловий;
- звіт про проведення технічного огляду дачного чи садового будинку з висновком про його відповідність державним будівельним нормам за встановленою формою.
Відмовити в переведені можуть через:
- подання не всіх документів;
- виявлення в поданих документах недостовірних відомостей;
- встановлення невідповідності дачного чи садового будинку вимогам державних будівельних норм.
За останній рік у Запоріжжі з документами на переведення звернулися п’ять людей. Двом з них відмовили через розташування садових будинків в охоронних зонах. Три дачних будинки, розташовані в кооперативах «Ягідка», «Будівельник-1» та «Запоріжсталь-1», були переведені в житлові.
Нагадаємо, стало відомо, коли на греблі Дніпрогесу відкриють рух транспорту.
Читайте також: У Запоріжжі через Дніпро пустили додатковий безкоштовний катер.