На вулицях міста встановлені 230 камер відеоспостереження

У Запоріжжі продовжується реалізація програми «Безпечне місто», в рамках якої встановлені сучасні камери відеоспостереження, створено ситуаційний центр, де завершується ремонт, а сьогодні підписали Меморандум щодо використання можливостей цієї програми. З одного боку документ підписав міський голова Запоріжжя Володимир Буряк, а з іншого – керівники Управління патрульної поліції, ГУ ДСНС у Запорізькій області, управління СБУ у Запорізькій області.

Screenshot_429

Меморандум має врегулювати питання використання можливостей програми «Безпечне місто» представниками цих служб.

– Головне, щоб програма не обмежувалася накопиченням та аналізом інформації, а працювала на користь безпеці громадян, допомагала правоохоронним органам, – сказав Володимир Буряк.

Поліцейські відзначили, що для них така співпраця важлива і вони вже давно використовують в своїй роботі відео з міських камер спостереження.

– Місця встановлення камер узгоджені з правоохоронцями. Відзначу, що всі ці 230 камер при використанні спеціального програмного забезпечення зможуть розпізнавати автомобільні номера. Плануємо продовжувати встановлювати камери, але все залежатиме від наявності фінансування, – підкреслив Володимир Буряк, повідомляє сайт мерії Запоріжжя.

Як писав сайт «Запорозька Січ», нещодавно саме за допомогою відео з камер правоохоронцям вдалося встановити обставини смертельної аварії.

Наразі за допомогою відеокамер, розташованих на греблі «Дніпрогес», поліція може контролювати там ситуацію з рухом транспорту та швидко вирішувати проблеми із заторами, які виникають через ремонт дороги.

За допомогою міського відеоспостереження рятувальники також зможуть оперативно реагувати на надзвичайні ситуації в Запоріжжі.

Нагадаємо, відео з усіх камер потрапляє на відео-стіну, яка розташована в ситуаційному центрі. Переглядати відзнятий матеріал можуть правоохоронці – патрульні та Нацполіція, СБУ та ДСНС. Це користувачі з особливим статусом, вони мають доступ до онлайн-трансляції, а також пошукових функцій системи.

Звичайне відео зберігається впродовж 30 діб, матеріал, де зафіксовані правопорушення, – втричі довше.

Зазначимо, що цього року планують завершити ремонт у ситуаційному центрі. Там також зможуть працювати поліцейські та рятувальники.

Наступного року планується встановити відеокамери в декількох запорізьких школах. Володимир Буряк ініціював впровадження пілотного проєкту «Безпечна школа».

До речі, запоріжці зможуть також спостерігати за відео з деяких камер. Доступ до них буде відкрито абсолютно для всіх.

Читайте також: У Запоріжжі виділять кошти на роботу мобільної еколабораторії.