В будинок на вул. Сержанта Медведєва погорільці повернуться не скоро

Запоріжці, напевно, пам’ятають, як на початку серпня цього року сталася серйозна пожежа: палав дах багатоповерхівки на вул. Сержанта Медведєва, 7. Та під час ліквідування вогню були затоплені квартири, розташовані на верхніх поверхах будівлі. Одразу після НП міський голова Володимир Буряк оперативно створив штаб допомоги, в якому акумулювали усі сили заради швидкого відновлення будинку. Протягом серпня та вересня вдалося зробити чимало. А що відбувається у будинку зараз? Про це дізнавався кореспондент «Запорозька Січ»

Миттєва допомога

Нагадаємо, масштабна пожежа на вул. Сержанта Медведєва, 7, сталася першого понеділка серпня. Підрядники, які міняли на даху покрівлю, як завжди, пішли з роботи близько 18:00, лишивши на даху балони з газом. А десь вже за 3 години ті почали вибухати один за одним, і запалав дах всієї будівлі (такою була основна версія причин НП).

На щастя, обійшлось без жертв, оскільки люди не лише вчасно помітили полум’я та викликали пожежників, а й самі хутко обдзвонили сусідів 4-під’їздного будинку, попередивши по небезпеку. Тож евакуація мешканців відбулась доволі швидко, а близько 2-ї години ночі погасили й загоряння. Внаслідок пожежі згоріло близько 500 кв. м покрівлі. Також були пошкоджені полум’ям та водою верхні поверхи.

default

default

Міський голова Володимир Буряк був на місці згарища вже рано вранці, провів засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

З першого ж дня під будинком було організувано штаб із ліквідації наслідків ситуації, що склалася. Аварійники та робітники «Запоріжремсервісу» працювали цілодобово. Також кожного дня проводились наради з плануванням першочергових робіт. Представники Науково-дослідного інституту будівельних конструкцій мали оцінити збитки, яких було завдано. Та скільки потрібно коштів, щоб все це відновити. Місто взяло на себе всю допомогу постраждалим людям. Зокрема було виділено близько 1 млн грн для першочергових робіт.SHER5092

Людей розселили в гуртожитки (хтось поїхав до родичів), забезпечили харчуванням, зайнялись виділенням матеріальної допомоги (по 25 тис. на сім’ю) та забезпечили цілодобову охорону будівлі від крадіїв та мародерів.

Кожен робочий день міського голови Володимира Буряка розпочинався у штабі по вул. Сержанта Медведєва, намет якого було розбито біля погорілого будинку. Вже 17 серпня на черговій виїзній нараді директор департаменту з управління житлово-комунального господарства Запорізької міської ради Сергій Польовий доповідав, що після вичищення і вивезення матеріалів горіння на даху будинку завершені роботи з облаштування тимчасової покрівлі над 3-ма першими під’їздами. Тоді ж відбувся і демонтаж несучих стін до рівня перекриття 5 поверху (4 під’їзд) і було виконано ще чимало робіт.SHER4012

Але Володимир Буряк продовжував ставити перед підлеглими нові завдання, зокрема, з відновлення покрівлі. Гроші на це виділили на позачерговій сесії міської ради, яку «з боєм» зібрав міський голова. «Якщо роботи продовжуватимуться такими темпами, то вони будуть завершені до настання холодів. Вже потім можна переходити до відновлення квартир», – підкреслив наприкінці серпня Володимир Буряк.

Протягом наступних тижнів під його контролем велись роботи з відновлення будинку та допомоги його мешканцям. З того часу пройшло 2 місяці. І кореспондент «Запорозької Січі» знов навідався у двір по вул. Сержанта Медведєва, аби дізнатися, що було зроблено за цей час.

Квартири стоять порожні

Похмурим ранком понеділка нас зустрів пустинний двір, а сам будинок №7 не подавав ознак життя. Лише на даху помітно декого з робочих, які приводили верхню частину споруди до ладу. Повз двір проходили люди, але всі вони були не з цього будинку. Та невдовзі з’явилась господарка квартири №13, яка прийшла додому, аби попрати білизну. Жінка винаймає житло поруч, у сусідньому будинку, але там немає пральної машини. Як і іншим мешканцям будинку, їй пропонували гуртожиток, але в родині є собака, з якою там незручно, тож довелося відмовитись від цієї пропозиції.1638179363267

Як розповіла жінка, багато мешканців будинку так і не повернулися до своїх квартир, оскільки жити там неможливо – повна розруха. От і у неї, в квартирі на 3-му поверсі, в спальні та залі протекла та відвалилася в багатьох містах стеля. Меблі довелося винести на звалище, оскільки вони намокли та прийшли в повну непридатність. Дерев’яні двері в лутках теж стоять перекошені і не зачиняються. Проте в квартирі є світло, газ, але останній жінка боїться і вмикати, каже, раптом щось вибухне.1638179332774

Мешканка погорілого будинку розповіла, що відновлення даху триває щодня, адже їм пообіцяли його зробити до грудня.

І роботи на даху будинку, дійсно, продовжуються. А далі, до березня, буде підготовлено і проєкт з ремонту постраждалих квартир. Звичайно, як ми могли переконатись, жити в них поки що неможливо.

Тож, навідаємося у цей двір ще неодноразово. Та сподіваємось, що незабаром в цей будинок повернуться усі його мешканці.1638179332758

Читайте також: Ще один запорізький трамвай почав курсувати вулицями міста