Міська програма «Запорізький трамвай», яка створена за ініціативою міського голови Володимира Буряка, триває

На вулиці міста сьогодні вийшов новий, вже 15-й вагон запорізького виробництва. Він зібраний на базі комунального підприємства «Запоріжелектротранс» у межах міської програми «Запорізький трамвай», яку ініціював міський голова Володимир Буряк декілька років тому.

Головною метою програми є повне оновлення рухомого складу запорізького трамвайного парку. Для цього здійснюються наступні заходи: збірка запорізьких трамваїв, придбання європейських трамвайних вагонів та капітальний ремонт вже існуючого рухомого складу.

232245470_2947774355495003_8433059301707211062_n
Загалом у 2017-2021 роках у рамках вказаної програми на базі «Запоріжелектротрансу» зібрали 15 запорізьких трамваїв і наприкінці року планують випустити в роботу ще два. Також в рамках програми куплено та капітально перероблено під запорізькі колії 25 європейських трамваїв. Таким чином, на сьогодні оновлено 80% рухомого складу підприємства.

– Нові вагони сучасні та комфортні. Дуже подобається дизайн вагона і кабіна водія, яка оснащена комфортним пультом управління, є скло з широким кутом огляду, що вкрай важливо для водіїв. Завдяки гарній системи опалення вагон дуже теплий. До речі, ці трамваї не високі, ними легше користуватися людям з інвалідністю та батькам з дитячим візочком, – розказала водій Лідія.

Також у комунальному громадському транспорті успішно працює система безконтактної оплати проїзду. Нагадаємо, в рамках програми розвитку комунального громадського транспорту, розробленої за дорученням міського голови Володимира Буряка, у жовтні минулого року весь муніципальний транспорт – автобуси, трамваї та тролейбуси КП «Запоріжелектротранс» – були обладнані терміналами для проведення безконтактної оплати.

Як кажуть на підприємстві «Запоріжелектротранс», люди охоче виявляють бажання користуватися безконтактною оплатою. За останній місяць відсоток оплати через валідатори збільшився на 8%.