У середу, 14 березня, в засіданні депутатської комісії з гуманітарних питань Запорізької міської ради взяли участь заступник міського голови Юрій Каптюх та депутати Раїса Чухрай (голова комісії), Микола Гамов, Ірина Костенко, Людмила Кругла, Олександр Кузьмін, Володимир Кузьменко, Михайло Левченко, Елліна Позднякова-Кирбят’єва. Депутати обговорили результати виїзного засідання у школи Бородинського мікрорайону. Одним із головних питань стала проблемна ситуація, яка склалася у 104-й школі.
Нагадаємо, ліве крило школи зайнято Окружним адміністративним судом, який зараз розширюється. Суд претендує на 3-й та 4-й поверхи школи, а школярів, які залишаться без кабінетів, планують перевести вчитися в приміщення дитячого садка, в якому нещодавно зробили ремонт.
Ще минулого року на засіданні виконкому була ухвалена передача частини приміщень школи адмінсуду. Голова комісії Раїса Чухрай підкреслила: “Це питання не обговорювалося на гуманітарній комісії. До нас ніхто не звертався, а тепер нам потрібно відстояти школу, тому що виходить так, що депутати погані і не встежили. За школу треба поборотися! На першому місці мають бути інтереси дітей. Рішення виконкому потрібно скасувати, щоб залишити дані приміщення школі”.
Депутати вирішили розглянути це питання ще раз більш докладно, а також запропонувати іншим колегам винести його на сесію міськради.
Крім того, зараз ставиться питання про перепрофілювання цієї школи, вона може стати навчально-виховним комплексом спортивного напрямку. У закладі є всі умови для навчання, спортивні зали, є досвід виховання чемпіонів, вже готовий устав, залишилося ухвалити рішення.
Директор школи Валентина Бондар, яка була запрошена на засідання комісії, озвучила також думку батьків щодо можливого переводу початкової школи у приміщення дитячого садка. Батьки виступили проти цього, та й у школи можуть виникнути проблеми з доставкою гарячих сніданків малюкам. Тому, у разі переведення, там запропонували розташувати школярів 5 –7 класів. У свою чергу, депутати висловили думку про те, що малюкам було б набагато комфортніше в даному приміщенні, до того ж, був би плюс, якби малюки вчилися окремо від старшокласників.
Депутат Володимир Кузьмін зробив акцент на тому, що школа повинна сама вирішувати, як для неї буде краще, проаналізувати ефективність та економічність, прислухатись до батьків. Депутати комісії погодилися з цією думкою.
Депутат Ірина Костенко підкреслила, що в приміщенні 104-ї школи необхідно зробити окремі входи для учнів та суду, відокремити таким чином один заклад від іншого.
Крім того, на комісії згадали про довготривалу реконструкцію у 109-й школі. Нагадаємо, вона іде вже четвертий рік. Там планують відкрити дошкільне відділення з трьох груп. Затримка була пов`язана з проблемами фінансування та кредиторською заборгованістю. Начальник департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради, депутат Володимир Кузьменко зазначив, що провів переговори з підрядниками, найближчим часом роботи буде завершено, про хід робіт він особисто буде інформувати депутатів на кожному засіданні комісії. Планується, що групи відкриють уже найближчим часом.
“Залишилися основні роботи на вулиці, побудова дитячих та павільйонів. Меблі, необхідне обладнання та навіть білизна вже закуплені”, – підкреслив Володимир Кузьменко.
Усі ці та інші питання ще будуть обговорюватися на засіданнях комісії з гуманітарних питань.