15 березня в міськраді відбулося засідання міської координаційної ради з питань розвитку підприємництва.
Розглядалося питання порядку розміщення на території міста пересувних причепів типу “Купава”, яких на вулицях міста все більше й більше. На думку голови правління Запорізької міської громадської організації “Професійна спілка підприємців” Таїсії Мельниченко, треба негайно розробити єдину концепцію розміщення об’єктів, що торгують у роздріб, у тому числі і з причепів типу “Купава”, а також затвердити схему їхньої дислокації в кожному районі. Ішлося й про те, щоб давати згоду торгувати з “Купав” лише хлібом, морозивом та сезонними товарами, а все інше – заборонити. Адже зараз безсистемне розміщення пересувних причепів призводить до того, що їх встановлюють біля стаціонарних магазинів та кіосків, чим створюють несумлінну конкуренцію.
Заступник міського голови Віталій Гриценко запропонував винести це питання на розгляд робочої групи, що працює над проектом Положення про розміщення тимчасових об’єктів торгівлі. Члени координаційної ради підтримали цю пропозицію.
Заступник голови районної адміністрації Запорізької міської ради по Ленінському району Іван Якіб’юк доповів про ситуацію, яка склалася на вул. Добролюбова, 9, 13. Тут три причепи “Купава” заважають нормальній роботі торгового комплексу із двох кіосків, який працює на цьому місці із таким самим асортиментом товару вже 15 років. “Ситуація не знаходить вирішення вже протягом 9 місяців – підприємці не хочуть прибирати свої “Купави”, – зауважив заступник голови районної адміністрації. Один із підприємців, до якого є претензії у владиі, не побоявся з’явитися на засідання координаційної ради. Йому аргументовано було доведено, що треба негайно виконати вимоги райадміністрації і звільнити місце. Підприємець погодився і пообіцяв зробити це до кінця тижня. Ще з двома підприємцями, яких райадміністрація досі не змогла переконати, члени координаційної ради запропонували провести роз’яснювальну роботу міліції. Але заступник начальника міської міліції Андрій Долинний відповів на це, що не треба ставитися до міліціонерів, як до каральників, адже вони мають право діяти лише в рамках закону.
У свою чергу, начальник управління підприємництва, торгівлі та послуг міської ради Микола Петров нагадав, що для боротьби зі стихійною торгівлею є багато законних методів, серед яких – конфіскація товару та позбавлення його товарного вигляду за допомогою спеціальної харчової фарби. До речі, за його словами, невдовзі буде проведено переговори з керівництвом КП “Запоріжринок” з питання виділення приміщення для складу конфіскованого у стихійників товару.
Наступним питанням члени міської координаційної ради з питань розвитку підприємництва ознайомилися із проектом рішення “Про порядок передачі в оренду об’єктів комунальної власності”.
Директор департаменту комунальної власності й приватизації міської ради Сергій Стецюк відзначив, що необхідність розробки документа пов’язана зі змінами в законодавстві й реорганізацією виконавчих органів Запорізької міської ради. Проект пройшов усі необхідні регуляторні процедури, був розміщений для обговорення в газеті “Запорозька Січ” і на офіційному порталі Запорізької міської влади.
Зараз проект рішення вже дороблено з урахуванням внесених пропозицій і приведено в повну відповідність з діючими законодавчими нормами. У ньому чітко прописано, як проходить узгодження передачі об’єкта комунальної власності в оренду, ситуація із суборендою та інші питання. Проект невдовзі буде винесено на затвердження сесії міської ради.