Завдяки діям запорізьких аудиторів відшкодовано втрат на суму 13,3 млн гривень, – повідомили в Управлінні Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області.

Фахівці Управління за січень – березень 2024 року забезпечили відшкодування порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів на суму 13,3 млн гривень.

З початку року проведеними ревізіями та перевірками закупівель встановлено фінансових порушень на суму 507,4 млн гривень.

За результатами ревізій та перевірок направлено 15 інформаційних документів, за результатами яких прийнято 9 управлінських рішень. Факти неефективних управлінських дій (рішень) або ж ризикових операцій, які призвели або можуть призвести до упущених вигод/ недоотриманих доходів чи непродуктивних/зайвих витрат, під час аудитів зафіксували на суму 483,4 млн гривень.

Відшкодовано та упереджено втрат на суму 15,4 млн гривень.

За результатами аудитів надано 33 пропозиції, з яких 3 виконано та 13 прийнято до виконання.

Керівниками підприємств та органів місцевого самоврядування прийнято 5 управлінських рішень.

Спеціалісти Управління також провели 101 моніторинг закупівель, в ході 28 виявили порушення на загальну суму 212,5 млн гривень.

З метою попередження порушень відмінено 10 торгів на суму 164,5 млн грн та у 1 випадку замовник розірвав договір на суму 198 тис. гривень.

З метою забезпечення повного відшкодування виявлених втрат аудитори передали до правоохоронних органів матеріали 9 заходів контролю, за якими розпочато 3 досудових розслідування та вручено 4 повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

За вчинені фінансові порушення до адміністративної відповідальності притягнуто 10 осіб, до дисциплінарної та матеріальної відповідальності – 7 осіб.

До Державної служби фінансового моніторингу України для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, надіслано відомості про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на суму 331,6 млн гривень, – повідомили в пресслужбі Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області.