Щоб організм людини функціонував нормально, йому щодня потрібно 42 вітаміни і мікроелементи

При цьому самостійно організм виробляє тільки 3 з них! Решту ж лікарі рекомендують заповнювати. Як це правильно робити, і яких вітамінів ми потребуємо найбільше – розглянемо детальніше

Тобі вистачає вітамінів?

Людина складається з безлічі дрібних цеглинок – клітин. Вони мають певну структуру, відрізняються в залежності від розташування та призначення. І, взаємодіючи між собою, за допомогою біохімічних реакцій утворюють складну структуру – людський організм. А для правильного і довгого функціонування, кожному організму необхідне надходження вітамінів і корисних речовин ззовні.

Ще з дитинства, коли ми відчували втому чи погіршення стану шкіри, наші батьки виносили  вирок «тобі не вистачає вітамінів». Проте якщо у холодний період натуральних вітамінів не так багато, і доводиться вживати штучні, то що ж до літа? Які вітаміни потрібні людині влітку, і в якій кількості? Чи слід у теплу пору року вживати синтетичні вітаміни?

Насправді, щодо цих питань думки у фахівців розділилися. Одні вважають, що влітку немає особливої ??необхідності приймати штучну допомогу, оскільки в цей час можна урізноманітнити свій раціон свіжими фруктами і овочами, а також у спекотну пору року існує можливість прийняття сонячних ванн. Таким чином, навіть не замислюючись, збагачуватися вітамінами.

Інші фахівці кажуть, що навіть достаток літніх продуктів у харчуванні не може заповнити всі потреби людського організму. Відбувається насичення тільки деякими поживними речовинами, отже, виникає нестача в інших. До того ж поживні речовини засвоюються тільки в тому випадку, якщо у людини немає ніяких порушень у функціонуванні травної системи.

До того ж, на їхню думку, ситуації, коли вітаміни необхідно вживати додатково, зустрічаються нам все частіше, бо:

  • Якість продуктів залишає бажати кращого;
  • Є захворювання, при яких вітаміни засвоюються досить важко;
  • Збільшилися витрати енергії при фізичних навантаженнях;
  • Треба врахувати індивідуальні особливості організму.

Проте перш ніж купити якийсь комплекс вітамінів, краще проконсультуватись з лікарями. Будьте готові, що, можливо, доведеться зробити аналізи, адже підвищений вміст тієї чи іншої речовини нічим не краще її нестачі.

Натуральні цінності навколо нас

Якщо ви надаєте перевагу натуральним продуктам і не хочете приймати «додаткову допомогу», то ми розкажемо вам де знаходяться необхідні вам вітамінні елементи, та як проявляється їхня нестача.

Вітамін А

Ультрафіолетове випромінювання пошкоджує наші клітини. Це призводить до старіння шкіри і утворення зморшок. Ось чому цей вітамін такий важливий. Дефіцит вітаміну А може позначитися не тільки на стані шкіри, але і бути причиною того, що нігті слабкі і ламаються, можуть з’явитися проблеми із зором. Вітамін А міститься у броколі, цукіні, моркві, картоплі, червоному перці, грейпфруті, бобових, молочних продуктах.

Вітамін С

Він дуже важливий для імунної системи. Дефіцит вітаміну С є причиною того, що шкіра суха, болять суглоби, може бути втрата ваги, рани гояться довго, часто йде кров з носа. Вітамін С міститься в полуниці, чорниці, петрушці, шипшині, цвітній капусті, броколі, руколі, помідорах.

Вітамін D

Організму потрібно готуватися зміни сезону, а якщо буде дефіцит вітаміну D, то може з’явитися блідість, втрата сил, біль в суглобах і м’язах, проблеми із травленням. Вітамін D міститься в кефірі, сирах, йогурті, грибах, петрушці, лососі.

Вітамін Е

Є антиоксидантом і сприяє оновленню клітин. Завдяки чому поліпшується стан шкіри і волосся. Вітамін Е міститься в мигдалі, авокадо, шпинаті, оливковій олії, гречці.

Магній

Влітку у багатьох спостерігається дефіцит магнію. Він міститься в калорійних та жирних продуктах, які намагаються виключити з раціону, щоб схуднути. Але це не можна робити. Якщо організму не вистачатиме магнію, це відіб’ється на роботі серця. Магній міститься в малині, персиках, грушах, молочних продуктах.

Залізо

Джерелом заліза є м’ясо, а влітку його їдять менше. Дефіцит заліза негативно позначається на здоров’ї. Може з’явитися апатія, слабкість, втома. Залізо міститься в кунжуті, шпинаті, бобових, печінці.

Багато хто вважає, що влітку необхідно налягати на свіжі фрукти, овочі і зелень, щоб запастися вітамінами на зиму. Таке визначення є помилковим, оскільки вітаміни – це активні сполуки, які одразу після надходження в організм беруть участь в обміні речовин, а отже, не затримуються в ньому на довго.

Вітаміни – кожному свої

Жінкам

А, Е, С, В, Н, В12, D, а також мідь і цинк

Чоловікам

А, Е, С, Н, В групи В та фолієва кислота

Хвилинка гумору

– Будь ласка, дайте вітамін для дитини.

– Вам «А», «В», «С» або «D»? – запитав аптекар.

– Все одно, він поки не вміє читати.

***

Починаєш приймати вітаміни після 20 років. Як ти думаєш матимеш вигляд: сильний, бадьорий, енергійний кіборг. Який ти вигляд маєш насправді: дід з пігулками.

Читайте також: Що варто їсти влітку для здоров’я та краси