Запоріжці мають нагоду відвідати серію творчих майстер-класів – до того ж цілком безкоштовно

Кожен може долучитись до створення експозиції картин або колекції одягу

Калейдоскоп талантів

Благодійна організація «Запорізький благодійний фонд «Єврейський Общинний центр «Мазаль Тов» за підтримки Українського культурного фонду розпочинає реалізацію проєкту «Калейдоскоп інклюзивних талантів». Проєкт спрямований на створення умов для розвитку творчого потенціалу людей з інвалідністю, їхньої соціальної адаптації та самовираження шляхом проведення серії творчих майстер-класів зі створення їстівних картин з зефіру, вишивання стрічками, живопису та створення авторських моделей та образів, включаючи предмети одягу та аксесуари.

Примітний факт, що більшість майстрів, залучених до участі у проєкті, – люди з інвалідністю. Однак їхні майстер-класи призначені для людей будь-якого віку та стану здоров’я. Хто завгодно зможе долучитись до створення експозиції картин або колекції одягу.

3 майстер-класи з виготовлення аксесуарів та предметів одягу проведе засновниця студії декоративно-ужиткового мистецтва «ДАР» Олена Шепель. Жінка має ІІ групу інвалідності, а віддушину знаходить у створенні прикрас з незвичайних предметів. Наприклад, в одному з її майстер-класів у межах проєкту «Калейдоскоп інклюзивних талантів» Олена навчить всіх бажаючих, як створити намисто з фоамірану та паперу. Незважаючи на такі, начебто, звичайні матеріали, прикраси приваблюють дівчат та жінок. Тож, якщо ви прагнете створити красу для себе або комусь у подарунок, Олена навчить вас цього.Намисто з папіру від Олени Шепель Олена Шепель на майстер-класі відкриває людям свої секрети майстерності

Справжню арт-терапію підготує для запоріжців художниця та авторка цих рядків Маріанна Смбатян, яка проведе 5 майстер-класів, на кожному з яких всі учасники зможуть освоїти 5 різних жанрів: натюрморт з квітів, пейзаж з морем, пейзаж з полем, малювання неба з хмаринками. А найнезвичайним та розслаблюючим стане майстер-клас з малювання абстрактних картин без пензлів, лише власними пальцями. Це не тільки арт-терапія, а ще й тренування моторики. На кожному з майстер-класів учасники опанують манеру малювання і підуть зі своєю готовою картиною. Як каже Маріанна, для участі зовсім не обов’язково вміти малювати, головне – мати бажання стати творцем та гарно відпочити.Маріанна Смбатян впевнена, що арт-терапія здатна кожному подарувати мить радості

Майстриня з Odessa Fashion Day у Запоріжжі

Якщо всередині вас живе дизайнер одягу, то вам до майстер-класу з крою та шиття. На них ви зможете навчитись створенню авторських моделей та образів. Ведуча майстер-класів Юлія Звєркова – модельєрка, майстриня з пошиття жіночого одягу, конструкторка-технолог швейних виробів за фахом, учасниця 12-го та 13-го Odessa Fashion Day. За 12 майстер-класів разом з Юлею Звєрковою найактивніші учасниці створять авторську колекцію одягу, яка буде презентована у вересні.Юлія Звєркова створить з запоріжанками авторську колекцію одягу

Ще буде проведено 5 майстер-класів зі створення їстівних картин з зефіру. Проєктом також передбачено проведення творчого семінару «Включення родин та близьких дітей і людей з інвалідністю у творчий процес», який складається з серії мистецьких майстер-класів, в яких люди з інвалідністю та члени їхніх сімей будуть навчатися нових видів творчості та ділитися своїми знаннями, виступаючи у ролі ведучих, та 3-денного онлайн тренінгу з підготовки сімей до участі у семінарі.

Через карантин заходи проведуть онлайн на платформі ZOOM, а всі матеріали будуть надані організаторами учасникам безкоштовно.

МК триватимуть до 13 вересня. Для участі необхідно зареєструватися, заповнивши анкету у Facebook на сторінці «Мазаль Тов»  або за телефоном 097-490-64-65.

Читайте також: На Запоріжжі відкривають дитячі табори