Реєстрація електронних кабінетів для вступу на бакалаврат розпочнеться 1 серпня
Вже завтра запорізькі випускники зможуть подати електронні заяви для вступу у вищі навчальні заклади. Прийом заяв триватиме з 13 по 22 серпня, а закінчується о 18-й годині 16 серпня для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів; о 18-й годині 22 серпня – для осіб, які вступають на основі сертифікатів ЗНО або творчих конкурсів. Вступні іспити та творчі конкурси на бюджетну форму навчання пройдуть з 1 по 12 серпня, на контрактну форму навчання – з 13 по 22 серпня. Співбесіди відбудуться з 16 по 18 серпня.
Подача документів на бюджетну форму навчання – до 31 серпня, зарахування вступників на бюджет – до 5 вересня.
Абітурієнти, які вступають на основі повної загальної середньої освіти, можуть подати 5 заяв на бюджетну форму навчання.
Найпоширеніші запитання й відповіді про вступ 2020
– Чи потрібно для вступу подавати медичну довідку?
В Умовах прийому 2020 року це не передбачено. Однак ЗВО у своїх Правилах прийому встановлюють перелік документів (зокрема, додаткових), необхідних для вступу, якщо це викликано особливостями вступу на певну спеціальність або конкурсну пропозицію. Тому необхідність подання довідки варто уточнити у приймальній комісії обраного вишу.
– Що робити, якщо заклад освіти затримує видачу документа про середню (вищу) освіту?
Потрібно звернутися із відповідною письмовою заявою до закладу освіти, а в разі виникнення проблем – до органу управління або засновника закладу освіти.
– Як дізнатися, скільки бюджетних місць виділено на ту спеціальність, на яку я хочу вступати?
Конкретна кількість місць, виділених державою на ту чи іншу галузь знань чи спеціальність, визначається щороку відповідною постановою КМУ. Максимальний обсяг бюджетних місць публікується на офіційних сайтах ЗВО. Загальна кількість місць на закриті конкурсні пропозиції також публікується на сайтах ЗВО.
– Як дізнатися, який прохідний бал на держбюджет на обрану мною спеціальність?
Прохідний бал визначається щороку за результатами конкурсу, тому буде відомий після оголошення його результатів. Однак вступники можуть переглянути прохідні бали минулих років, щоб оцінити свої шанси.
– Як можна оскаржити «неправильний» розподіл бюджетних місць?
Потрібно звернутися із відповідною письмовою заявою до закладу освіти або до органу управління або засновника закладу освіти, а якщо скарги стосуються автоматичного розподілу бюджетних місць – на гарячу лінію МОН та звернутися на е-скриньку vstup2020@mon.gov.ua
Читайте також: Як навчатимуться школярі в Запоріжжі з 1 вересня