Засідання виконавчого комітету міської ради, що проходило в четвер під головуванням міського голови Олександра Сіна, розпочалося з привітань. Вихованці Шевченківського центру дитячої та юнацької творчості привітали членів виконкому з наступаючим святом – Днем знань. Діти прочитали вірші, в яких похвалили мера та його команду. Також діти попросили представників міської влади приділяти більше уваги вирішенню проблем підростаючого покоління, будувати дитячі майданчики, нові дитсадки. А для свого центру діти попросили концертну залу, адже досі вони не мають сцени для репетицій та виступів. Міський голова Олександр Сін вручив юним запоріжцям солодкі подарунки та побажав успіхів у новому навчальному році.
Підготовка до зими
Члени виконкому заслухали інформацію про хід підготовки житлового фонду комунальної власності міста до роботи в осінньо-зимовий період. З 1991 року до комунальної власності міста прийнято 2248 житлових будинків та 52 гуртожитки.
Із загальної кількості будинків 7,5 % побудовано до 1919 року, 6,9 % – в період з 1919 по 1945 роки, 59,8 % – у період з 1946 по 1970 роки. У період до 2000 року побудовано 25,5 % житлового фонду та 0,3 % побудовано після 2000 року. Більше третини житлових будинків мають знос від 41 до 80 %. Зважаючи на це, щороку зростають потреби у фінансуванні проведення комплексного капітального ремонту житлових будинків.
На погіршення технічного стану житлового фонду в значній мірі впливає техногенне та екологічне навантаження, тому у місті найгостріше стоїть проблема ремонту покрівель та стінових огороджень, заміни комунікацій.
Також значного фінансування потребує заміна та модернізація ліфтів, майже 48 % яких відпрацювали встановлений термін експлуатації, тобто більше 25 років.
Дуже гостро стоїть питання модернізації електричних мереж житлових будинків, оскільки на даний час значно збільшилося споживання мешканцями електричної енергії.
Станом на початок 2012 року для проведення робіт з капітального ремонту житлового фонду були необхідні кошти у розмірі 418,5 млн. грн., а виділено всього 39,066 млн. грн.
Житловий фонд Запоріжжя готовий до осінньо-зимового періоду на 73 %. Роботи ведуться згідно з графіком і мають бути завершені до 1 жовтня. Про це повідомив на засіданні виконкому директор департаменту житлового господарства та розподілу житлової площі міської ради Павло Соловйов. На питання члена виконкому Петра Зубкова, чи встигне підприємство виконати усі заплановані роботи до зими, відповідь була ствердною. За його словами, цього року вже проведено роботи з підготовки житлового фонду до зими на суму понад 21 млн. грн. Це – гроші з міського бюджету і власні оборотні кошти житлово-комунальних підприємств. 2873 житлових будинки вже підготовлено до зими (73,7 % житлового фонду комунальної власності).
Проводилися ремонтно-профілактичні роботи на мережах гарячого, холодного водопостачання, теплопостачання, водовідведення, промивка систем, ремонт засувок гарячого і холодного водопостачання. У житлових будинках відремонтовано 114 під’їздів, понад 42 тис. кв. м покрівлі, 12,5 тисячі погонних метрів стінових панелей. Проведено поточний ремонт 496 ліфтів.
Виконуючи розпорядження міського голови Олександра Сіна, КП “Основание” створює триденний недоторканний запас матеріалів, необхідних для оперативного усунення аварій та проведення термінових ремонтів.
Як розповів Павло Соловйов, триває реалізація низки довгострокових міських програм у сфері ЖКГ. Це – програми: капітального ремонту житлового фонду, технічного переоснащення ліфтового господарства, заміни інженерних мереж водо-, теплопостачання та водовідведення житлових будинків, енергозбереження.
Реформа ЖКГ – шлях до ефективності
За словами начальника КП “Основание” Віталія Сави, реформування ЖКГ, що почалося в Запоріжжі, не тільки підвищить якість послуг, але й буде сприяти концентрації, ефективному використанню наявних ресурсів і коштів.
Віталій Сава повідомив, що до кінця року житловики планують придбати спеціальну техніку, вантажопасажирські автомобілі для аварійно-відновлювальних бригад та інше обладнання.
Міський голова Олександр Сін зажадав від керівника КП “Основание” навести порядок із придбанням і доставкою матеріалів для оперативного усунення аварійних ситуацій, бо житловики скаржаться, що зараз цей процес часто затягується.
– Необхідно налагодити взаємини з постачальниками. Якщо чогось не виявиться у вашому недоторканному запасі, то постачальник повинен протягом години надати необхідні матеріали, комплектуючі, – заявив мер міста.
Муніципальна позика
Заступник міського голови Валентина Малиш повідомила, що у вересні Запоріжжя отримає 50 мільйонів гривень муніципальної позики. Ці кошти надійдуть до бюджету розвитку Запоріжжя і будуть спрямовані на проведення ремонтів, реконструкцій об’єктів житлово-комунального господарства, соціальної сфери (лікарень, установ культури, освіти), інженерних мереж і т.і.
Валентина Малиш зазначила, що дуже важливо своєчасно освоїти отримані кошти, завершити підготовку необхідної документації та виконати заплановані роботи. Зараз це головне завдання усіх розпорядників бюджетних коштів.
Виконком затвердив звіт про виконання бюджету Запоріжжя за перше півріччя 2012 року. За шість місяців доходи бюджету Запоріжжя склали 1235,9 млн. грн., у тому числі доходи загального фонду – 805,1 млн. грн., спеціального – 101,1 млн. грн., трансферти з Державного бюджету – 329,8 млн. грн.
Нові технології обліку води
На засіданні виконавчого комітету міської ради було прийнято рішення про тестування автоматичної системи дистанційного обліку спожитої населенням води. Для цього КП “Водоканал” на безкоштовній основі проведе заміну лічильників холодної та гарячої води і монтаж системи дистанційного обліку в двох багатоповерхових будинках: пр. Леніна, 139 та вул. Сорок років Радянської України, 84-б.
Як розповів в.о. генерального директора КП “Водоканал” Ігор Очеретько, попередня домовленість про безкоштовну заміну лічильників з жителями даних будинків є. Особливістю системи дистанційного обліку є те, що отримання інформації про кількість спожитої води і передача даних відбуваються в автоматичному режимі, без участі абонента та контролера. Крім того, в автоматичних системах використовуються захищені від стороннього втручання водоміри. Впровадження цієї системи дозволить відчутно знизити втрати води, пов’язані з внутрішньобудинковими витоками, не буде спотворення показників лічильників води за допомогою застосування магнітів і несанкціонованих підключень. З досвіду українських і закордонних підприємств, що поставляють воду, впровадження комплексної системи обліку дає можливість знизити втрати до 20 %.