31 серпня у всіх вищих навчальних закладах міста відбулося посвячення першокурсників у студенти. З Днем знань запорізьке студентство, а також викладачів вітали ректори навчальних закладів та поважні гості, які бажали натхнення у навчанні та успіхів в усіх починаннях.

Микола Гамов: “Найгострішою проблемою залишається працевлаштування студентів, які щойно отримали диплом”

Гамов Микола Семенович – завідувач кафедри “Міжнародні економічні відносини” Запорізького національного технічного університету, кандидат наук, доцент, доктор філософії, з листопада 2010 року – депутат Запорізької міської ради від політичної Партії регіонів.

– Микола Семенович, з якими проблемами до вас найчастіше звертаються запоріжці? Чи були звернення виборців, які найбільш запам’яталися?
– Для мене будь-яке звернення виборця – головне в депутатській роботі. Адже до депутатів люди йдуть, як правило, коли вже не раз зверталися і у ВРЕЖО, і в місцеві органи влади і хочуть нарешті отримати якомога швидше вирішення своєї проблеми.
До мене на депутатський прийом приходять здебільшого мешканці Жовтневого району, але людям з інших районів міста я ще жодного разу не відмовив у консультації.
Із всіх завдань дуже важкими для виконання є питання ремонту покрівлі. Через те, що тут треба пройти дуже багато етапів з передачі коштів із депутатського фонду до виконавця робіт, а потім ще і відстежити якість виконання цих робіт.
Також за наказом виборців мені довелося займатися передачею гуртожитку по вулиці Залізничній, 6-а до комунальної власності. І можу сказати, що після виконання таких складних завдань від виборців буває дуже приємно, коли вони кажуть, що недаремно витратили час, і тепер переконалися, що депутат – це людина, яка завжди допоможе.
Взагалі ж виборці до депутата звертаються з широким спектром проблем. Наприклад, за матеріальною допомогою (найчастіше на коштовне лікування). Підприємства та організації, школи, дитячі садки потребують коштів на ремонти чи закупівлю меблів. Буває і таке, що йдуть до депутата поскаржитися на сусіда, робітників ВРЕЖО чи райадміністрацій. Але робота з виборцями є одним із головних обов’язків депутата міської ради, тому і в подальшому будемо намагатися найкоротшими шляхами вирішувати проблеми простих запоріжців.
– Які найбільш актуальні проблеми міста вам доводиться вирішувати зараз?
– Найгострішою проблемою залишається працевлаштування студентів, які завершили навчання та отримали диплом. Треба зазначити, що в нашому місті людей з дипломами в рази більше, ніж відповідних вакансій на підприємствах. На мою думку, це відбувається тому, що за багатьох студентів вибір роблять батьки, які бажають бачити свою дитину заможною. Тому робиться ставка на престижні та доходні професії, а не на ті, які потрібні в нашому регіоні. З метою досконалого вивчення цього питання мною створена робоча група, яка розробляє положення для працевлаштування студентів та план дій, що сприятиме вирішенню цієї проблеми.
Також, на мій погляд, не менш важливим є питання житла. Я займався цим питанням в останній час і можу доповісти, що на даний момент вже вирішена проблема нежитлових приміщень на вулиці Горького, 169 та 171. Ці будинки вже переведено у житловий фонд та передано у комунальну власність міста. Зараз проводиться приватизація житла.
– Микола Семенович, як ви розподілили гроші свого депутатського фонду?
– На матеріальну допомогу мешканцям міста – 40 тисяч гривен. На придбання комп’ютера для міської лікарні № 7 – п’ять тисяч гривень. Також коштами з депутатського фонду я допомагав трьом дитячим дошкільним закладам: дитсадку № 55 на придбання меблів виділив 9000 грн., дитсадку № 36 на ремонт аварійних труб – 2500 грн., а дитсадку № 101 придбав водонагрівач за 4300 грн. та холодильник за 9500 грн.
– Нагадайте, будь ласка, де і коли у вас проходить прийом виборців?
– За адресою: пр. Леніна, 75, к. 219 кожний третій вівторок місяця з 11 до 13 години. Це – приміщення громадської приймальні Жовтневої районної організації ПР. Телефон: (061)701–42–56.
Фото Володимира ШЕРЕМЕТА