Запорізький міський голова Олександр Сін, секретар Запорізької міської ради Роман Таран, голова комісії з питань екології міськради Людмила Завгородня прийняли поповнення автопарку КП “ЕЛУАШ”.
Шість нових машин-пилососів будуть працювати на міських магістралях у цілодобовому режимі в різних районах обласного центру. Кожна машина розрахована на прибирання 1,5 тонни сміття на ділянці 12 тисяч квадратних метрів доріг і здатна повністю очистити район за чотири дні.
За словами начальника КП “ЕЛУАШ” Олександра Клімова, машина надійна в роботі, гарантія на експлуатацію вакуумної установки – десять років. Поки в автопарку КП “ЕЛУАШ” – шість машин, у перспективі – придбання ще однієї машини-пилососа. Таким чином, спеціальною технікою буде забезпечений кожен з семи районів обласного центру.
За словами Людмили Завгородньої, протягом багатьох років комісія з екології ставила питання перед керівництвом міста про необхідність придбання сміттєзбиральної техніки, проте тільки в цьому році ініціативи депутатів були підтримані. Голова комісії міськради з питань екології подякувала меру Олександру Сіну за послідовну позицію в цьому питанні. Наступним кроком, який необхідно зробити в плані технічного оснащення комунальних підприємств, на думку Людмили Завгородньої, має стати придбання спеціальної техніки для прибирання тротуарів.
Людмила Завгородня:
– У минулі роки містам, які наповнювали екологічний фонд, діставалося всього 10–15 відсотків його коштів, що робило практично неможливим придбання нової техніки. В цьому році ми отримали з екологічного фонду близько 50 мільйонів гривень, що в три рази більше надходжень минулих років. При розподілі коштів екофонду стаття на придбання техніки не передбачена, але міський голова Запоріжжя, розуміючи гостру необхідність вирішення цього питання, підтримав пропозицію депутатів міськради, і місто придбало техніку, за допомогою якої буде покращено якість прибирання доріг.
Запорізький міський голова Олександр Сін заявив, що кожна з шести машин здатна прибирати до 20 км доріг у добу.
Олександр Сін:
– КП “ЕЛУАД” зможе щодня робити якісне прибирання доріг в кожному районі обласного центру. Ми зможемо використовувати цю техніку в різних погодних умовах: прибирати пил, вологу, посипати дороги піском. Міська влада займає послідовну позицію в реалізації планів з наведення чистоти і порядку в місті. Важливо, щоб і городяни підтримували нас у прагненні зробити Запоріжжі чистим і доглянутим містом.