На Олімпіаді в Бразилії у вихідні пройшли перші змагальні дні. Спортсмени із Запоріжжя виступали з перемінними успіхами. Наша землячка Марина Черняк вийшла в 1/8 фіналу турніру з дзюдо на Олімпійських іграх у вазі до 48 кг. В 1/16 Черняк перемогла ізраїльтянку Ширу Рішоні (100s1 – 0H), вигравши іппоном.

В 1/8 фіналу запорізьку дзюдоїстку, на жаль, зупинила представниця Угорщини Єва Черновіцкі з рахунком три юко. Зазначимо, що минулого року Марина зустрічалася з Черновіцкі на чемпіонаті Європи і також зазнала поразки, після чого угорка завоювала бронзову медаль.

Ще більш невтішна інформація надійшла зі змагань дзюдоїстів-чоловіків. Наш земляк Георгій Зантарая у ваговій категорії до 66 кг, як і 4 роки тому на Олімпіаді в Лондоні, поступився у першому ж бою. Цього разу він програв португальцеві молдовського походження Сергію Олійнику. У рівному поєдинку суперник на початку третьої хвилини зумів заробити оцінку “юко” за вдалий прийом. Після цього Олейнік перейшов на захисну тактику, отримав три попередження за пасивне ведення сутички, але справу до перемоги довів. Георгієві так і не вдалося провести хоча б одну вдалу атаку.

Успішно виступає в олімпійському турнірі запорізький веслувальник Олександр Надтока. Наша чоловіча четвірка парна з академічного веслування – у фіналі Олімпійських ігор.

У свєму попередньому заїзді українці у складі Івана Довготька, Дмитра Міхая, Артема Морозова та Олександра Надтоки посіли 2 місце з результатом 5:52.90. Перше місце тут здобула команда Естонії, результат склав 5:51.71. Також на пряму пробилися команди Австралії та Польщі. Ще два учасники фіналу визначилися вчора.

Отже український екіпаж як мінімум потрапив у шістку кращих, що є успіхом. Фінальний заїзд відбудеться в середу, 10 серпня.

Успішно виступає і наша жіноча четвірка. Українки Дарина Верхогляд, Олена Буряк, Анастасія Коженкова і Євгенія Німченко виграли в попередньому заїзді з академічного веслування та вийшли до фіналу А. Результат нашої команди 6:35.48. Наші спортсменки майже на 2 секунди випередили збірну Австралії, яка з часом 6:36.43 фінішувала другою.

Фінал А також відбудеться 10 серпня о 16:40 за київським часом.