Ще нещодавно у нашому місті за сезон відбувалися лише один-два турніри з цього виду спорту. Але такої кількості було недостатньо для популяризації вуличного баскетболу, та й інфраструктура для занять стрітболом у нашому місті перебувала у жахливому становищі. Цього року до розвитку баскетболу 3х3 активно долучилися федерація баскетболу України (президент Михайло Бродський) та федерація баскетболу Запорізької області (президент Валерій Елькінсон), які за підтримки Запорізької міської влади намагаються додати розвитку цього виду спорту в нашому місті додатковий імпульс.

ФБУ під егідою ФІБА 3х3 започаткувала чемпіонат України з баскетболу 3х3. Тепер кожен український стрітболіст має змогу зарєєструватися на сайті ФІБА 3х3 і брати участь в чемпіонаті України та отримувати рейтингові бали в свій залік. Наприкінці сезону федерація баскетболу України зможе з гравців з найвищим рейтингом сформувати збірну України з баскетболу 3х3, яка братиме участь у міжнародних змаганнях з цього виду спорту.

В цьому сезоні в нашому місті було організовано та проведено вже чотири турніри з вуличного баскетболу (ZAPORIZHIA WINTER BASKET BATTLE 3×3, SPRINGFEST STREETBALL CUP, БК «ЗАПОРІЖЖЯ»-СК «ХОРТА» STREETBALL CUP, БК «ЗАПОРІЖЖЯ» – «ЕХЗ» CUP U18), в яких брали участь десятки команд не тільки з Запоріжжя та області, а й колективи з інших регіонів України. Таким чином, наймасштабніший БК «ЗАПОРІЖЖЯ»-ZOG STREETBALL CUP, який відбувся 7 серпня на каскаді фонтанів «Райдуга», став рекордним 5-м турніром, проведеним у Запоріжжі протягом одного сезону. Останній запорізький етап чемпіонату України з баскетболу 3х3 став одним із наймасовіших в його історії – 50 команд із Запоріжжя, Маріуполя, Веселого, Мелітополя, Бердянська та Дніпра змагалися за призові місця та рейтингові бали у залік сезону всеукраїнського турніру. За призовий фонд в 14000 грн. стрітболісти сперечалияь в трьох категоріях – чоловіки, юніори та жінки. На церемонії відкриття з напутніми словами до учасників змагань звернулися заступник міського голови Запоріжжя Анатолій Пустоваров, власник ТК «ЗапоріжОілГруп» Олег Серовський та президент ФБЗО Валерій Елькінсон.

– Дуже приємно бачити таку велику кількість учасників не тільки з Запоріжжя, а йз інших міст нашої країни. Також дуже приємно констатувати, що наша молодь обирає спорт, зокрема такий цікавий та видовищний його вид, як стрітбол. Маю надію, що всі залишаться задоволені цим турніром, його організацією та матимуть після нього тільки добрі спогади. – мовив Анатолій Пустоваров.

Власник компанії-спонсора змагань ТК «Запоріжоілгруп» Олег Серовський запевнив, що обіцяні призові призери змагань отримають у повному обсязі, а також повідомив про своє рішення ще збільшити суми призових для переможців у жіночому турнірі, бо його приємно здивувала кількість жіночих команд, яка заявилась для участі в БК «ЗАПОРІЖЖЯ»-ZOG STREETBALL CUP.

Президент федерації баскетболу Запорізької області Валерій Елькінсон повідомив, що на цьому турнірі в кожній категорії будуть визначені кращі гравці, які отримають призи від партнера ФБУ 3х3 компанії PEAK і також вручив особисту подяку від президента федерації баскетболу України Михайла Бродського власнику ТК «Запоріжоілгруп» Олегу Серовському за сприяння розвитку аматорського та професійного баскетболу в нашому регіоні.

Незважаючи на примхи природи – надзвичайну спеку, шалений вітер та навіть невеличкий землетрус, БК «ЗАПОРІЖЖЯ»-ZOG STREETBALL CUP пройшов цікаво та на високому організаційному рівні. Спочатку відбулися групові турнірі, де в кругових змаганнях у кожній категорії були визначені колективи, які потрапили у плей-офф. Перед початком вирішального етапу змагань відбувся видовищний конкурс слем-данків. Найкрутішим данкером турніру прогнозовано став Сергій Мясоєдов, який отримав відзнаки від ФБУ та грошову нагороду від спонсора змагань – ТК «Запоріжоілгруп». До останнього данку гідну конкуренцію йому складав гравець БК «Запоріжжя» Антон Саєнко, який вийшов до фінальної стадії конкурсу і був відзначений власником ТК «Запоріжоілгруп» Олегом Серовським окремою нагородою.

Стадія плей-офф відзначилася запеклими та непередбачуваними баталіями. Так, на стадії чвертьфіналу припинив свою участь у турнірі фаворит чоловічих змагань команда «Закатай вату» (Томас Камусакі, Влад Петренко, Антон Буц та Антон Саєнко). Молодий колектив «Бомжи-2» (Павло Захар’єв, Данило Ільїн та Ігор Молчанов) виявився дуже непоступливим і не знітився перед фаворитами. Лідер у цьому матчі мінявся декілька разів і лише на останніх його секундах команда «Бомжи-2» все ж вирвала перемогу – 11:10. А от у наступних поєдинках команда «Бомжи-2» двічі програла та посіла лише четверте місце. Чемпіоном турніру БК «ЗАПОРІЖЖЯ»-ZOG STREETBALL CUP серед чоловіків стали їх більш досвідчені партнери – команда «Бомжи» (Юрій Кондраков, Віталій Тельчаров, Євген Снет, Станіслав Алексейчик), яка доволі впевнено у фіналі здолала опір гостей з Дніпра, команду «Боязкі розпусники» (М. Воробйов, А. Кулиш, А. Косєнков) -15:11. Кращим гравцем турніру серед чоловіків став гравець БК «Запоріжжя» Юрій Кондраков.

В юнацькому турнірі у втішному фіналі бронзові нагороди, з рахунком 11:4 перемігші дніпровський колектив «Не погрожуй Південному централу» (Руслан Ісаєв, Михайло Шкода, Іван Дударь), виборола маріупольська команда «Допоможіть на дорогу додому» (Марк Боднар, Іван Єрьомін, Віталій Бєлла). В фінальному ж матчі серед двох запорізьких команд «Хард-рок» (Олег Корнієнко, Олександр Басінських, Максим Максименко) та «FACE» (Яків Тітов, Данило Соколенко, Рустам Рахімов та Роман Морозов) сильнішими виявилися останні – 8:12. МVP турніру БК «ЗАПОРІЖЖЯ»-ZOG STREETBALL CUP серед юніорів став гравець БК «Запоріжжя-2-ЗНТУ» Рустам Рагімов.

У жінок бронзовим призером, здолавши з рахунком 6:4 стрітболісток з команди «Кульбаба» (Рената Юнісова, Дар’я Жир, Ліза Лєонова та Анастасія Трубнікова), стала команда «TRNDSTR» (Катерина Тихонова, Юлія Багатюк, Валерія Околович). В фіналі фаворитки змагань бердянський колектив «Motion» (Ольга Яцковець, Наталя Перепелиця, Анжеліка Ляшко та Анастасія Половинка) впевнено перемогли мелітопольку команду МГПУ (Ольга Сивакова, Галина Гузь, Анастасія Седіна, Дарья Тарасенко) з рахунком 15:4. МVP турніру жінок стала гравець збірної України з баскетболу Ольга Яцковець.

Таким чином, медалі та кубки від федерації баскетболу України та призові від спонсору турніру ТК «Запоріжоілгруп» отримали такі команди:

Чоловіки.

1 місце. «Бомжи», м. Запоріжжя (Юрій Кондраков, Віталій Тельчаров, Євген Снет, Станіслав Алексейчик) – 4000 грн.

2 місце. «Боязкі розпусники», м. Дніпро (М. Воробйов, А. Кулиш, А. Косєнков)– 2000 грн.

3 місце. «Невидимі кубики», м. Запоріжжя (А. Сергєєв, А. Саєнко, В. Куцепалов, И. Колдин) – 1000 грн.

Кращий гравець – Юрій Кондраков

Юнаки (до 18 років).

1 місце. «FACE», м. Запоріжжя (Яків Титов, Данило Соколенко, Рустам Рахімов та Роман Морозов) – 1500 грн.

2 місце. «Хард -рок», м. Запоріжжя (Олег Корнієнко, Олександр Басінських, Максим Максименко) – 1000 грн.

3 місце. «Допоможіть на дорогу додому», м. Маріуполь (Марк Боднар, Іван Єрьомін, Віталій Бєлла)– 500 грн.

Кращий гравець – Рустам Рахімов.

Жінки.

1 місце. «Motion», м. Бердянськ (Ольга Яцковець, Наталя Перепелиця, Анжеліка Ляшко та Анастасія Половинка) – 2000 грн.

2 місце. МГПУ, м. Мелітополь (Ольга Сивакова, Галина Гузь, Анастасія Седіна, Дарья Тарасенко) – 1500 грн.

3 місце. «TRNDSTR», м. Запоріжжя (Катерина Тихонова, Юлія Багатюк, Валерія Околович) – 1000 грн.

Кращий гравець – Ольга Янковець

Всі переможці БК «ЗАПОРІЖЖЯ»-ZOG STREETBALL CUP матимуть змогу виступити на фінальному турнірі чемпіонату з баскетболу 3х3, який відбудеться 17 вересня в Києві.

Останнє в цьому сезоні свято спорту, командного духу, неабиякого запалу та позитивного настрою пройшло на найвищому рівні і майже дві сотні його учасників та глядачі отримали справжнє задоволення від БК «Запоріжжя»- ZOG STREETBALL CUP. Федерація баскетболу Запорізької області висловлює подяку всім, хто допомагав провести стрітбольний сезон у нашому місті: федерації баскетболу України, запорізькому міськвиконкому та департаменту молоді та спорту Запорізької міськради, СК «Хорта», компаніям «Запоріжоілгруп», «Арніка» та «Електрохімзахист». До зустрічі у новому сезоні на стрітбольних майданчиках Запоріжжя!