Запоріжці завітали в гості до Святого Миколая

Близько 800 листів отримав запорізький Святий Миколай минулого року. І це тільки ті, що «прилетіли» в одну скриньку, яка встановлена в садибі на острові Хортиця. Цьогорічні листи ще не підраховували, вони надходять щодня. І вже зрозуміло, їх буде набагато більше.

78715730_747590315741445_8584685489129259008_n

Другий рік поспіль в національному комплексі «Запорізька Січ» під свята відкривається курінь Святого Миколая, і він сам особисто приймає листи. Для нашого міста це нова традиція. На південно-східній частині Україні, зокрема, в Запорізькому регіоні, все ще чекають радянського Діда Мороза. Це підтверджують свята в школах та дитячих садочках, медіа рясніють об’явами «Запроси Діда Мороза та Снігуроньку додому». За результатами опитування в школах: «який Миколай ззовні?», запорізькі діти називають його – українським Дідом Морозом.

Тому наша редакція вирішила познайомитися ближче з запорізьким Святим Миколаєм та дізнатися про що пишуть діти і дорослі.

– Чи знаєте Ви назви сучасних дитячих іграшок? – перепитує мене Святий Миколай. – Я, наприклад, можу в магазині відрізнити шари LOL, сестричок лалалупси, перерахувати героїв бейблейд. До речі, це дивує продавчинь, кажуть, що я знаю назви краще деяких мам. Все тому, що про це мені пишуть дітки. Дівчатка в переважній більшості просять ляльок, докладно описують, як виглядає справжня, попереджають, щоб не брав підробку, хлопчики просять бейблейд. Поєднує всі листи те, що майже кожен починається із зізнання: минулого року я був\була чемним\чемною, допомогав\ла батькам, не треба мені дарити різочку. Тому можу стверджувати, в Запоріжжі живуть найслухняніші дітки планети!DSC03038– Розкажіть про листи, які вразили або найбільше запам’ятались.

– Діти дуже щирі, тому їх малюнки та слова – це окрема історія. Листи дітей підтверджують, більшість сімей в Запоріжжі не мають всього вдосталь: від їжі до побутових речей. Хтось пише, що мріє про два шоколадних батончика, комусь вкрай необхідні олівці в школу. Багато дітей покладаються на мене и пишуть “принеси Святий Миколаю те, що вважаєш для мене класним подарунком». Були випадки, коли просили сестричку, братика, собачку. Є листи, які не залишають байдужим, тому що дитина нічого не просить для себе, тільки для мами, бабусі, всіх своїх рідних. Кожен другий лист з мріями про мир, щоб нарешті закінчилась війна. Вражає, що в мирному Запоріжжі діти так про це пишуть.изображение_viber_2019-12-15_09-58-01– Дорослі часто пишуть Миколаю?

– Звичайно, таких листів менше, але яскравістю вони не поступаються. Наприклад, одна пані дуже сподівалась на машину Nissan Juke и ремонт в квартирі, навіть, зазначала колір та рік випуску. Запам’ятався лист від молодої родини, вони так и писали: ми тільки одружилися, просимо у тебе Св.Миколаю благополуччя та здорових діточок. Впевнений, мрії здійснились! Раніше свято Святого Миколая було одним із найулюбленіших в народі. У наші дні, з відродженням духовності, Миколай повертається до українського народу. На жаль, загального поширення поки не відбулося.DSC03096– Як Ви стали Св. Миколаєм?

– Це моє хоби. Не маю з цього прибутку. Гроші заробляю іншим. Минулого року на листи у відповідь діткам, які лишили зворотню адресу, витратив не одну сотню гривень з власної кишені. Конверти, виявляється, недешеві… Мрію, щоб в Запоріжжі садиба Святого Миколая діяла цілий рік і стала відкритим майданчиком спілкування дітей, творчою майстернею.

79378835_577366619723783_9084064746839212032_n

– До якої церкви відноситесь?

– Я не представляю релігійних конфесій. Хоча сам віруюча людина. Зверніть увагу, на мої сторінці у Фейсбуці є примітка Святий Миколай Святковий, тобто я виконую роль цієї історичної постаті.

76771598_811822805935335_4685578366659592192_n

– Як Ви обрали образ, одяг? В інших регіонах Миколаї мають інший вигляд.

– В Запоріжжі одяг для Святого Миколая є великою проблемою. В ательє-прокатах, де пропонують карнавальні костюми, та в театрах є звичайний червоний або синій тулуб Діда Мороза. Я вивчав сучасних «Святих Миколаїв» з різних куточків України. Поки обрав такий одяг, його шили на замовлення. Але вже є задуми зробити костюм з регіональної запорізькою тематикою, і не тільки зимовий. Ви ж знаєте, в світі святкують літнього, осіннього Миколая. Сподіваюсь, колись ці свята стануть традиційними і для Запоріжжя.

Читайте також: Мер Запоріжжя запросив усіх на святкування новорічних свят