Обшуки в запорізькому аеропорту – це силові методи тиску на владу Запоріжжя

Таку думку висловив депутат міської ради Олег Корольов. Нагадаємо, в п’ятницю в аеропорту Запоріжжя протягом 15 годин проводилися обшуки в рамках кримінальної справи, відкритої ще в 2015 році. Проте як відомо наразі, правоохоронці вилучили й документи, які стосуються будівництва нового пасажирського терміналу та ремонту злітно-посадкової смуги в 2019 році. Депутати, політологи, громадськість та звичайні запоріжці обурені тим, що обшуки відбуваються саме зараз та ставлять під загрозу не лише відкриття терміналу, а й роботу всього аеропорту. Одна з причин таких методів, на думку експертів, – бажання центральної влади забрати аеропорт у концесію, про що неодноразово заявляли представники вищого ешелону влади. На найближчу сесію вже готують звернення до Президента з проханням розібратися в ситуації, що склалася. Мер Запоріжжя Володимир Буряк заявив, що віддавати аеропорт не має наміру.

– По-перше концесія – це така собі форма державно-приватного партнерства, коли приватний інвестор приходить і вкладає гроші, щоб збудувати деякий об’єкт, щоб потім їм керувати на взаємовигідних умовах і отримувати прибуток з цього. На сьогодні ми маємо те, що в Запоріжжі аеропорт збудований за кошти громади. Тобто інвестору вже нічого не потрібно вкладати. Тому прийти і говорити про форму концесії – це дещо абсурдно, – зазначив депутат міськради Олег Корольов та пояснив ситуацію на більш «приземленому» прикладі:

Наприклад мешканці разом скинулись грошима і збудували у себе в дворі дитячий майданчик і вони їм користуються. І тут приходить такий собі начальник ЖЕКу і говорить: «А давайте так: я буду їм керувати цим об’єктом. Усі хто буде їм користуватися буде сплачувати кошти, а вам, як мешканцям які його побудували я зроблю знижку». Який шанс на те, що мешканці погодяться з таким начальником.? Якщо вони не погодяться, то цей начальник ЖЕКу буде говорити, що а у вас у під’їзді труби не того діаметру, а ви дах не так перекрили, чи ще щось. І всіляко заважати мешканцям існувати взагалі. Ось приблизно так і нас відбувається і з аеропортом. Я вважаю, що це все ж таки питання домовленостей, і домовлятися потрібно приватному партнеру з місцевою владою без втручання держави. Бо коли держава втручається це є таким собі «державним рейдерством» .

82989353_154112356005806_8634726956253839360_n

На думку депутата, обшуки теж проводяться так «своєчасно» не без причини.

– Стосовно того, що обшуки відбуваються напередодні відкриття аеропорту – я вважаю, що це не звичайний збіг. І такими методами залякування теж не дуже гарно з боку держави використовувати силові методи тиску на місцеву владу. Я особисто вважаю, що якщо держава хоче щось комусь передати в концесію – є гарні міста в нашій країні, місто Умань, Кропивницький – збудуйте там аеропорт хоч точно такий, хоч кращий. І передавайте його в концесію кому завгодно. Домовтесь з гарним інвестором, який просто №1 в керуванні аеропортами у всьому світі, домовтеся, збудуйте і керуйте на здоров’я. Але коли вже все зроблено. Прийти і говорити, що керувати будемо ми, а ви ту постійте в сторінці. У мене просто немає слів. Це ганебно.

Читайте також: Запоріжці мають об’єднатися та відстояти аеропорт