23 червня на базі КЗ „Запорізький обласний художній музей” ЗОР відкрився пленер „Запорізький пейзаж-2017”. Творча робота триватиме до відкриття підсумкової виставки, що відбудеться 3 липня. Цей творчий форум, присвячений міському пейзажеві нашого обласного центру, проходить у Запоріжжі вже вдруге.

До пленера залучились 24 художника та 2 фотохудожника із Запоріжжя, Бердянська, Мелітополя, Харкова та Харківської області, Луцька та Нової Каховки Херсонської області, Одеси, Львова.

Митців гостинно зустрів Запорізький обласний художній музей, який за підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації вже другий рік поспіль організовує мистецький форум.

– Ми дуже вдячні обласній владі, Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації за фінансову та організаційну підтримку нашої творчої ідеї, – говорить директор Запорізького художнього музею Інга Янкович. – Завдяки пленерові вся Україна може впевнитися у привабливості Запоріжжя, в тому, що тут царює творча атмосфера.

 

Відкрився пленер переглядом виставки «Не забувайте незабутнє».

«Музеї зазвичай займаються вивченням, зберіганням і популяризацією творів образотворчого мистецтва. Але співробітники нашого сховища вирішили надихнути майстрів олівця, пензля та фотохудожників до їх створення. Адже вже кілька десятиліть тема міського пейзажу стала відходити у художників на другий план, а обличчя міста дуже швидко змінюється. Сучасні краєвиди Запоріжжя мають чимало родзинок, а історичні місця та споруди надихають на картини різних жанрів», – розповідає Інга Янкович.

Цьогоріч програмою пленеру передбачені відвідини пам’ятних місць козацької слави, екскурсія навколо Хортиці. Учасники відвідають краєзнавчого музею, металургійний комбінат ПАТ „Запоріжсталь”, міський пляж. Поїдуть художники також і до замку Попова у Василівці. У виставковому залі Запорізької обласної організації Спілки художників України пройде творча робота з написання жіночого портрету, для якої моделями стануть артистки ансамблю народної пісні та побутового танцю «Оксамит» у традиційному вбранні Запорізького краю. Усі свої враження художники зможуть втілити у картинах, що будуть створені під час пленеру. За традицією, частину робіт художники залишать Запорізькому обласному художньому музею.

А усі набуті враження від нашого міста художники повезуть додому та ще довго будуть втілювати у картинах.