Пандемія коронавірусу внесла корективи і в процес майбутніх вступних екзаменів до вишів
В Україні змінені дати проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання. Про це повідомляє прес-служба Українського центру оцінювання якості освіти. В УЦОЯО зазначають, що відповідне рішення ухвалили з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19. Все, що треба знати про пробне ЗНО майбутнім випускникам та їхнім батькам, дізнавалася «Запорозька Січ».
У зв’язку із карантинними мірами тестування з української мови й літератури відбудеться 4 квітня 2020 року, а з інших навчальних предметів – 11 квітня 2020 року. У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмету.
Увага! Учасникам пробного ЗНО надійдуть нові запрошення-перепустки з актуальними датами – їх треба буде надрукувати для участі в тестуванні.
Для чого потрібне пробне ЗНО?
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання проходить з метою ознайомлення всіх охочих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця. Пробне тестування є важливою складовою підготовки до ЗНО.
Особи, які зареєструються для участі в пробному тестуванні, матимуть можливість:
- ознайомитись зі стандартизованими тестами, що відповідають вимогам Програм, характеристикам і структурі сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року;
- виконати пробний тест і попрактикуватись у заповненні бланків відповідей;
- дізнатися правильні відповіді до завдань пробного тестування, що будуть розміщені на сайті Українського центру оцінювання якості освіти у визначений час;
- отримати результат пробного тестування за допомогою спеціального сервісу (за бажанням);
- психологічно налаштуватися на проходження зовнішнього незалежного оцінювання;
- навчитися ефективно розподіляти час;
- оцінити свій рівень навчальних досягнень.
Ми поцікавились у нинішніх студентів, які минулого року проходили пробне тестування, чи було це для них корисним. Ось що вони нам розповіли, виходячи з власного досвіду.
Валерія Явдощина, випускниця Люцернянського НВК, рекомендує майбутнім абітурієнтам спробувати свої сили на пробному ЗНО на власному прикладі: «Мені воно допомогло відчути атмосферу справжнього екзамену, таким чином я позбулася страху перед ним. Також я зрозуміла, що саме слід «підтягнути» в предметах, які я хотіла складати».
Ігор Розін, випускник НВК «Джерело» в с.Комишуваха, складав ПЗНО минулого року, і ось що він каже щодо цього: «Пробне ЗНО не позбавило мене страху, але дало зрозуміти, які теми мені слід наздогнати і повторити. До того ж, правила проведення іспитів доволі важкі, тож було корисним закріпити їх на практиці».
Аліна Кашевська, яка минулого року закінчила гімназію №27, має іншу думку: «Я не бачила сенсу в проходженні пробного ЗНО. Якщо бути відвертою, то я на нього й не пішла. Тому що в онлайн-режимі все набагато простіше й зручніше. Погодьтесь, краще сидіти вдома й розв’язувати кожен варіант, ніж сидіти в душній аудиторії й нервувати. Можливо, ПЗНО й допомагає впоратися із хвилюванням, коли прийде час писати справжній іспит. Але, повірте, щойно ви зайдете в аудиторію в кінці травня (саме тоді складають ЗНО, – авт.), на вас знову нахлине хвилювання. І в цьому випадку ніяке пробне ЗНО вам не допоможе».
Звертаємо увагу, що реєстрація для проходження пробного ЗНО та участь в ньому не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії пробного ЗНО, не буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію та не використається для участі в конкурсному відборі під час вступу до закладів вищої освіти.
Скільки коштує?
Пробний тест не обов’язковий для абітурієнтів, до того ж є платним.
Вартість одного тестування під час пробного ЗНО варіюватиметься від 138 до 150 грн залежно від регіону. Ціну ПЗНО оголошено на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
Школярам із Запорізької області, так само як і з Дніпропетровської, Одеської та Кропивницької областей, треба заплатити порівняно небагато – 138 грн. Найбільше учням доведеться заплатити у Вінницькій, Житомирській, Хмельницькій, Київській, Черкаській, Чернігівській, Львівській, Волинській та Рівненській областях. Там один тест коштує 150 грн. У Херсонській, Миколаївській та в Криму доведеться заплатити 145 грн, у Донецькій та Луганській областях – 144 грн, у Івано-Франківській, Закарпатській, Тернопільській, Чернівецькій областях – 142 грн, у Харківській, Полтавській, Сумській областях – 141 грн.
Що з собою брати?
Для проходження пробного тестування буде необхідно взяти із собою паспорт, запрошення на ПЗНО (якщо їх 2 – важливо не переплутати) та квитанцію про оплату пробного ЗНО (якщо їх 2, слід подивитися, щоб номер на квитанції збігався з номером на запрошенні). Обов’язково треба взяти 2-3 чорні ручки (бажано гелеві). Також у пункті проведення тестування дозволено мати воду в прозорій пляшці без етикетки. Технічні засоби краще не брати взагалі. А ті, які все ж таки взяли з собою, обов’язково слід залишити у спеціально відведеному для речей місці в аудиторії. Якщо ваша дитина користується дозволеними медичними засобами (глюкометр, слуховий апарат тощо), заздалегідь треба повідомити про це інструктора в аудиторії. Залишаючи телефон у сумці, не треба ставити його на беззвучний режим, а краще вимкнути зовсім. Звук телефону, який вібрує, відволікатиме учасників від виконання тесту та додасть хвилювань власникові.
Центр оцінювання якості освіти опублікував Програми ЗНО 2020 з усіх предметів.
Читайте також: Запоріжжя стало на паузу через коронавірус